כאבי גב תחתון, זה לא גזרת גורל

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

פתאום זה תוקף אותך, וזה כואב, מאוד כואב. יש מעט מאוד כאבים שמשתווים לכאבי גב תחתון. מדובר בתופעה שפוגעת בצורה קשה באיכות החיים של הסובל ממנה. מדובר בתופעה שהרבה פעמים יש לה מאפיינים כרוניים, כך שגם כאשר הכאב אינו חזק, הוא שוחק בהדרגה את החיים של מי שמתמודד עמו על בסיס יומי – עייפות, פגיעה בריכוז ובמצב הרוח ולעתים גם פיתוח תלות במשככי כאבים שיעילותם פגה עם הזמן ותופעות הלוואי שלהם עלולות להיות קשות.

מחקרים מראים שבכל שנה המשק הישראלי מאבד אלפי ימי עבודה בגין כאבי גב תחתון.

כאבי גב תחתון, מה לעשות?

אבל עזבו את הסטטיסטיקה, כי במקרה הזה צרת רבים אינה שום נחמה. עבור מי שסובל מהתופעה מדובר בבעיה חריפה שדורשת התמודדות.

מה אפשר לעשות? איך מקילים על כאבי גב תחתון? חשוב להבין ממה נובע הכאב. יש מספר מצבים רפואיים שכאב בגב התחתון הוא סימפטום עיקרי. לרוב מקור הבעיה יהיה אורתופדי – תולדה של פריצת דיסק, עקמת או בעיות בשרירי המעטפת. חשוב לאבחן אצל רופא מומחה. מרגע שידועה הסיבה ניתן לתכנן מתווה טיפולי.

אם אפשר לטפל במקור הבעיה ובכך למגר את שורשי הכאב מומלץ לעשות זאת. אבל תהליך כזה עשוי לקחת זמן.

מהי רפואת כאב?

 

אז מה עושים? תודות להתפתחות הרפואה קיים היום ענף שנקרא 'רפואת כאב'. מדובר בתחום רפואי ייחודי, שבאופן חריג מתמקד בסימפטום ולא בשורשי הבעיה. מאחר שכאב היא בעיה אוניברסלית עם אינספור מופעים נולדה ההתמחות הזו, שחוללה מהפכה בהתמודדות עם כאבים ובגישה הטיפולית כלפיהם. מהר מאוד, בשל אופי הבעיה והצורך בזמינות, יצאו מרפאות הכאב מגבולות בית החולים וכיום ניתן למצוא מרפאת כאב בכל עיר בישראל.

מבין מרפאות הכאב הפועלות כיום, ראוי לציין את רשת 'מזור לכאב' שמפעילה מרפאות בפריסה ארצית. ברשת מאמינים בגישה הוליסטית המשלבת רפואה שמרנית המתבססת על טיפול תרופתי עם פיזיותרפיה וגישות של רפואה משלימה. התוצאות מצוינות וזה כולל ניסיון מצטבר עשיר וחיובי בטיפול במאות מקרים של כאבי גב תחתון.