איך לטפל במיגרנה בצורה יעילה וחכמה

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

המיגרנה היא תופעה נוירולוגית המתבטאת בכאב ראש המופיע בתדירויות ובעוצמות משתנות מאדם לאדם

 המיגרנה היא תופעה נוירולוגית המתבטאת בכאב ראש המופיע בתדירויות ובעוצמות משתנות מאדם לאדם. המיגרנה תוקפת באופן תדיר אנשים רבים מהאוכלוסייה.

היא נפוצה אצל בנות המין הנשי יותר מאשר אצל בני המין הגברי, אך גם בקרבם היא די שכיחה. ככלל, המיגרנה מאופיינת בהתקפי כאב בלתי פוסקים, התוקפים לרוב צד אחד של הראש.

תופעות לוואי נוספות שעלולות להתרחש בעת התקף המיגרנה הן: הקאה, בחילה, תחושת נמלול, חולשה, קושי בדיבור הקאה ועוד. רוב האנשים כיום לא יודעים איך לטפל במיגרנה, מה שמסב סבל מיותר לאלו מהם הסובלים מתופעה זו.

איך לטפל במיגרנה ? שיטות ידועות לטיפול בתופעה

כדי לדעת איך לטפל במיגרנה, יש להבין את הגורמים להופעת התסמינים, את הגורמים המשפיעים עליהם ואת שורש הבעיה הגורם לתופעה זאת. ישנן שיטות טיפול שונות המתמקדות בגורמים שונים אלה.

השיטה הטובה ביותר להרגעת הסימפטומים המופיעים בעת התקף המיגרנה היא שכיבה במיטה בחושך מוחלט ובשקט גמור.

שיטה זו ידועה כמועילה מאד ברוב המקרים, אך לאלו הרוצים להמשיך בשגרת יומם למרות התקפי המיגרנה היא לא כ"כ מועילה. ישנן שיטות טיפול אחרות רבות לתופעת המיגרנה-חלקן טבעיות וחלקן תרופתיות. השכיחה מבין שיטות הטיפול הטבעיות היא שתיית קפה חזק (שגורמת לכיווץ כלי הדם לאחר ההתרחבות המעלה בצורה דרסטית את לחץ הדם לה גורמת המיגרנה).

ישנם אנשים הטוענים ששילוב של החומר קפאין עם החומר פרצטמול (הנמכר בארץ תחת השם אקמול) הוא היעיל ביותר להקלת תסמיני התופעה. שיטות טבעיות מוכרות נוספות להקלה בתסמינים הן צריכת ויטמין B3 בשילוב עם צריכת מגנזיום והפחתה בצריכת מאכלים מרחיבי כלי דם.

טיפול במיגרנה במרפאות כאב

תחום מרפאות הכאב הוא תחום חדש יחסית הדוגל בהתייחסות לכאב כבעיה בפני עצמה ולא כסימפטום כלשהו למחלה או תסמונת. גם מומחי מרפאות הכאב ניסו לברר איך לטפל במיגרנה בצורה יעילה. מגוון הפתרונות לטיפול במיגרנה הינו רחב, וכולל בין השאר: משככי כאבים, זריקות, דיקור סיני ותחומים נוספים מענף הרפואה המשלימה, טיפול פיזיותרפסיטי, טיפול בגלי רדיו, החדרת אלקטרודות לגוף ועוד.

חברת מזור לכאב מציעה טיפול בטוח שנבנה בדקדקנות, הניתן ע"י מטפלים מומחים ברי ניסיון של שנים רבות ומותאם אישית לכל מטופל. טיפול זה מקל על אנשים רבים שלפניו סבלו רבות מהתופעה במשך הרבה שנים.

אז מה עושים כדי לטפל במיגרנה ?

אם יש לכם מיגרנה פנו למרפאת הכאב של מזור לכאב לצורך טיפול במיגרנה קשה. מומחי המרפאה יודעים לאתר ולטפל במיגרנות בהתאמה אישית דרך הסניפים השונים ברחבי הארץ.

במרפאה זו שומרים על קשר רציף עם המטופלים כדי לבצע שינויים בטיפול במידת הצורך. אז למה אתם מחכים? צרו קשר עם המרפאה במייל, דרך אתר האינטרנט או בטלפון ותתחילו חיים חדשים ללא מיגרנה.

בחור עם מיגרנה
דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.