כאב ראש אחורי – מהו וכיצד אתם יכולים להתמודד איתו?

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

מרפאת הכאב מזור לכאב מציעה פתרון יחודי לכאבי ראש

על פי הסטטיסטיקות, כאב ראש אחורי נחשב לאחד מכאבי הראש הנפוצים ביותר הקיימים כיום, ומיליוני אנשים סובלים ממנו אפילו ברגע זה ממש. נתון זה, כמובן, איננו עשוי לעודד אתכם, אם גם אתם סובלים ממנו באופן קבוע ומתמשך, או אפילו מתמודדים איתו כאשר הוא מגיע בהבלחות פתאומיות ומזדמנות.

אבל, הבשורה הטובה (שאולי כן עשויה לעודד אתכם) היא כי כאב ראש אחורי ניתן למניעה בקלות (יחסית לכאבי הראש האחרים), ואפילו לטיפול באמצעות משככי כאבים ללא מרשם (כאספירין או תרופות ממשפחות האיבופרופן או הפרצטאמול) או בטיפול במרפאות כאב, כמו מזור לכאב, למשל, כאשר מדובר בכאבים תכופים אשר משבשים את מהלך החיים התקין שלכם.

 מהו כאב ראש אחורי ?

כאבי ראש אחוריים הם כינוי כולל לכאבים המתחילים בצידו האחורי של הראש, בצוואר העליון ובחיבורו עם הגולגולת. בהמשך, הכאב עלול להתפשט ולהקיף את כל הראש, ועוצמתו הינה בינונית עד חזקה.

ללא טיפול, כאבים מסוג זה עלולים להימשך אף חודשים, אם כי, במקרים חד-פעמיים וקלים במיוחד , הם עשויים גם לחלוף תוך מספר שעות וללא טיפול או נטילת משכך כאבים.

הגורמים לכאבי ראש אחוריים הם מרובים ומגוונים, והם אלה המשפיעים על תדירות הכאב, עצמתו, המשכו וכמובן, גם על הדרכים למניעתו ועל גישת הטיפול המתאימה לו.

 

מהן הסיבות הנפוצות לכאבי הראש האחוריים ?

ישנן סיבות רבות להופעת כאב ראש אחורי, כאשר הנפוצה והידועה בהן היא סטרס – מתח נפשי, בעיקר כזה המתקיים לאורך זמן. לחץ כזה יכול להגיע ממקורות שונים – בעיות בזוגיות או בחיים המשפחה, לחצים בעבודה, דאגה לבן משפחה חולה (הורה, בן/בת זוג, ילד), מצב בטחוני בעייתי, לחצים כלכליים וכן הלאה.

לעיתים, לחץ נפשי זה מתוגבר על ידי עייפות או חרדה, והתוצאה היא כאבי ראש אחוריים מתמשכים או כאלה השבים בתדירות גבוהה. גורמים נוספים ידועים ומזוהים אשר עלולים לגרום להופעתו של כאב כזה (כל אחד בנפרד או בשילוב של כמה מהם) הם

צריכת יתר של קפאין (באמצעות שתיית קולה, קפה, משקאות אנרגיה, תה וכן הלאה), תזונה לא בריאה הלוקה בחסר ומבוססת ברובה על מוצרי מזון מעובדים ומזיקים, חוסר בפעילות גופנית ספורטיבית וישיבה ממושכת, יציבה לא נכונה בעת עמידה,

הליכה או ישיבה ממושכת, אימוץ העיניים בקריאה, נהיגה או בישיבה מול המחשב, שימוש יתר במשככי כאבים או בתרופות מסוימות, וכן הלאה.

טכניקות מומלצות להקלה בכאב ראש אחורי

כאבי ראש
דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.