כאבים בשכמה : מאיפה הכאב בא ואיך גורמים לו ללכת

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

לא צריך לסבול יש פתרון לכאבי שכמות במרפאת מזור לכאב

כאבים בשכמה  יכולים להיות "מעצבנים" למדי, בעיקר כאשר כל תנועה הקשורה בהזזת הכתף, היד והצוואר יכולה לגרום לכאב חד או עמום.

באופן טיפוסי המומחים ברשת מזור לכאב שומעים את הביטוי: "פניתי הצידה ולפתע חשתי כאב חזק בשכמה וחוסר אפשרות להתיישר" או "קמתי בבוקר עם כאב חד בשכמה והוא לא מרפה ממני כבר שבוע למרות תרגילים, מתיחות וחימום מקומי"

ברשת "מזור לכאב" המומחים מאבחנים את סיבת הכאב ומקורו ומטפלים בכל הכלים הניתנים כדי להפסיק או לפחות להפחית משמעותית את הכאב והסבל במהירות האפשרית.

פעמים רבות כאבי כתפיים כוללים בתוכם את אזור השכמות. 

כאבים בשכמה  יכולים להתפתח ממספר גורמים. במסגרת מרפאת כאב שברשת מזור לכאב, חוקר המומחה את מקורות כאבי השכמות, כדי להציע את הטיפול המתאים ביותר.

כאב מקומי:

1. חבלה בשכמה מנפילה, תאונה וכד'.

2. מתח בשרירים הסובבים את השכמה כמו שרירי הכתף, היד ואפילו החזה. מתח זה נגרם לרוב משתי סיבות עיקריות – ארגונומיה לקויה, כלומר תנוחת ישיבה או עמידה שאינה מאוזנת שרירים והשניה ממתח נפשי הגורם להתכווצות רפלקסיבית של השרירים.

3. זהום בעצם השכמה, בשרירים העוטפים אותה או ברקמת החיבור שסביבה וכן זהום בעור שמעל השכמה.

4. גידול בעצם או ברקמות סמוכות.

כאב מוקרן:

  • משרירים ורקמות חיבור מאזורים סמוכים שאינם במגע ישיר עם השכמה
  • מאברים פנימיים כמו הלב, הריאות, הקיבה ואפילו כיס המרה.

כאב ממקור עצבי.

  • למשל שלבקת חוגרת הפוגעת בעצב הקרוב לשכמה או פגיעה אחרת בעצבים דומים.
  • פגיעה במבנה עמוד השדרה ממנו יוצאים עצבים לשכמה

5 תרגילים להקלה בכאבי שכמות

מקור הכאבים בשכמה, פעמים רבות הינו במעטפת השרירים ורקמות החיבור המקיפים את השכמה. ישנו שריר המרים את השכמה, שרירים המרחיבים או מצרים את הרווח בין השכמות, שרירים הקושרים את השכמה לזרוע לעמוד השדרה, או למבנים סמוכים אחרים. כל אחד משרירים אלו, או מספר שרירים יכול "להתפס" ולגרום לכאב חד ומתמשך.
פעולות שונות שאנו עושים עם הידיים, הגב, הצוואר והכתפיים עלולים לגרום לכאבי שכמות, כולל אופן השינה – התנוחה והשימוש בכרית. גם מצב של עייפות ומתח יכול להביא לשרירי שכמה "תפוסים" שיגרמו לכאבי שכמות. גם שינויים במזג האויר או בחשיפה למקור קור (למשל מזגן) יכולים להביא לכאבי שכמה.
לפיכך יש חשיבות רבה לזיהוי מנגנון התפתחות הכאבים בשכמה ובעקבות כך לטיפול יעיל ומהיר בכאב ובסבל הנגרמים כתוצאה מכאבי השכמות. המומחים המטפלים בקהל הפונים במסגרת מרפאת כאב שברשת מזור לכאב, מיומנים בגישתהרפואה השלמה.
אי לכך, גישתם הייחודית רחבה ומאפשרת להקיף את כל הגורמים לכאב ולסבל. על פי ידע זה, להתחיל בטיפול המתאים לאלתר – כבר במפגש הראשון. הטיפולים הנגזרים מהאבחנה השלמה יכולים לכלול תרופות מתאימות במינון ובמשך שאינו מזיק, תרגילי שחרור,פיזיותרפיה ושימוש במכשור מתאים לגרוי עמוק של השרירים הקשורים בכאבי השכמה.
השימוש בגרוי שרירי עמוק במהלך הטיפול בכאבים בשכמות שסיבתם תסמונת מיופציאלית, גורם לרוב לשחרור מהיר של השריר התפוס והעלמות הכאב תוך זמן קצר. זהו טיפול מדויק המכוון לנקודה מסוימת בשריר ולרוב ללא כל סיכון או נזק. לעיתים הטיפול מלווה בכאב עמום של יום יומיים כתוצאה מהשריר שהתכווץ בחוזקה והשתחרר.
מניעת התפתחות כאבי שכמה יכלול יעוץ ארגונומי לגבי ישיבה נכונה במשרד או בנהיגה, תרגילי שחרור לכתפיים ולשכמות והדרכה לשינה נכונה ולהרפיית מתח מצטבר.

מרפאת כאב המעסיקהמומחים ברפואה שלמה, מאפשרת להגיע בזמן קצר למקורות הבאב העיקריים שלרוב הם משולבים ובהתאם להציע את הטיפול השלם המאפיין את רשת מזור לכאב.
הטיפול יכלול תמיד הקלה מיידית בכאב ושיפור התפקוד, יחד עם טיפול בגורמים השונים האחראים להווצרות הכאב והסבל מתוך מטרה שהכאב לא יחזור ויפגע באיכות החיים.
על כן המעקב לאחר הטיפול, הדרכה לפעילות גופנית מתאימה, לביצוע תרגילים שונים, לפיזיותרפיה, לשיפור השינה וכן טיפול תרופתי באם נדרש, פועלים בהרמוניה להקלת כאב השכמה.

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.

מאמרים נוספים

כאבים בכתף – רשת מזור לכאב

כאבים בכתף – רשת מזור לכאב

מבחינה גופנית, היות ומפרק הכתף מאד מורכב ופחות יציב מאחרים, מוכרים מצבים בעיקר אצל אנשים העובדים בעבודה פיזית המאמצת את
מהם הגורמים להופעת כאב כתפיים

מהם הגורמים להופעת כאב כתפיים

הכתף מהווה את מקום המפגש שבין עצם הבריח, עצם השכם ועצם הזרוע. מלבד שלוש העצמות הגדולות הללו שמרכיבות את מפרק
כאבי כתפיים : מאיפה הכאב בא ואיך גורמים לו ללכת

כאבי כתפיים : מאיפה הכאב בא ואיך גורמים לו ללכת

מפרק הכתף הוא המפרק הנייד ביותר בגוף. בזכות הניידות הזו אנו יכולים להגיע עם היד לכל חלקי הגוף. אלא שלניידות
כאבי צוואר : מאיפה הכאב ואיך גורמים לו ללכת

כאבי צוואר : מאיפה הכאב ואיך גורמים לו ללכת

באופן מטפורי המעבר מהלב אל השכל או בכוון ההפוך מהנפש אל הגוף. אחד מתנועות ההגנה הרפלקסיביות והלא- מודעות של האדם