מיגרנות הגישה הטיפולית

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

אוי לא. שוב זה מתחיל? מיגרנה המעצבנת חוזרת ותוקפת שוב ושוב ואתם מוצאים עצמנו חסרי אונים מול הכאב החד בראשכם. מיגרנה קופצת לביקור בלי הזמנה ובדיוק בזמן הכי לא מתאים שיש. חייבים לשים לזה סוף אחת ולתמיד. כיום טיפול יסודי במיגרנה אינו מהווה אתגר שפי שהיווה בעבר.

המומחים של "מזור לכאב", רשת מרפאות לטיפול בסבל וכאב פיתחו את השיטה שתפתור לכם את הבעיה בקלות וביעילות מפליאה. מומחי הרשת משתפים אותנו במידע חיוני שעשוי לסייע לנו במצבים של מיגרנות חוזרות ונשנות, מספרים על האבחון ועל הטיפול המדויק בתופעה המיגרנה.

ברשת "מזור לכאב" מטפלים בהצלחה בכל סוגי המיגרנות. הטיפול שונה מאדם לאדם ועל פי התחקור הרפואי המפורט והבדיקה היסודית שמבצע המומחה, מוצע שילוב של טיפולים שהם בעלי פוטנציאל ההצלחה הגבוה ביותר לפונה.

הגורמים למיגרנה והטיפול המדויק בה

מקור השם מיגרנה הוא ביוונית- "המיקרניה", כלומר מחצית הראש. כאב מסוג זה הינו כאב ראש המאופיין בכאבים בינוניים עד חזקים הנמשכים שעות ואף ימים.

תופעת המיגרנה מאופיינת ומלווה במספר תסמינים כמו חוסר יכולת לסבול רעש ו/או אור, כאב חד צדדי המורגש כפעימות, לעתים בחילות והקאות יופיעו כתופעות לוואי, קושי בפעילות גופנית והתנהלות שגרתית ועוד. יש הסוברים כי תופעת המיגרנה מועברת באמצעות תורשה ויש הטוענים כי היא קשורה למנגנון העברת מלחי נתרן ואשלגן במוח.

לעיתים קיימת תופעה מקדימה להופעת המיגרנה בשם "אאורה". תופעה זו מתבטאת בבחילה, סחרחורת, הפרעות ראיה וכדומה. ישנה סבירות כי ירידה זמנית באספקת הדם לאזור מסוים במוח היא הגורמת לתופעה מקדימה זו.

סוגי מיגרנה

אנו מזהים שני סוגי מיגרנה עיקריים: מיגרנה המלווה בתופעה המקדימה- אאורה (כ- 15%) וזו המופיעה ללא תופעה מקדימה זו (66%). המטרה המרכזית של המומחים שלנו היא לשפר את איכות החיים והתפקוד של הסובלים ממיגרנות ולסייע בהפחתת ואף העלמת כאבי הראש המלווים את התופעה.

מיגרנה מהווה כאב ראש כרוני חוזר בהתקפים זמניים. היא משתנה באופיה מאדם לאדם ואף אצל אותו אדם היא משתנה מזמן לזמן. יחד עם כאב הראש המאפיין מיגרנה יכולים להצטרף כאבי ראש נוספים שאינם מיגרנוטיים באופיים. חשוב לכן לאפיין כל סוג כאב ולטפל בו בהתאם.

יתר על כן, חשוב להכיר את הרקע הרחב יותר של המטופל: הרגליו (כולל פעילות גופנית, עישון, שתיית אלכוהול ושתיית נוזלים), מקצועו, תחביביו, רמת המתח היומי שלו ועוד כדי להכיר לעומק את הגורמים התורמים להתפתחות המיגרנה. חשוב כמובן לדעת על מחלות נוספות הקיימות במקביל ועל התרופות הכרוניות הניטלות. כל אלו יכולים להשפיע על הטיפול במיגרנה.

טיפול ממוקד ומדויק במיגרנה

קשת הטיפולים מגוון – החל מטיפול מניעתי, דרך טיפול בכאב מתפרץ וכלה בכאב ממושך. הטיפול אינו קבוע ובתכנית הטיפולית הנבנית לכל אדם הסובל  ממיגרנה  , יש התייחסות גם לעוצמה המשתנה וגם לרמת התפקוד הרצויה בזמן ההתקף. טיפול מונע ניתן בעיקר לאנשים שתדירות התקפי המיגרנה אצלם גבוה ומשבית תפקוד.

בחור שסובל ממגרנה
בחורה שסובלת ממגרנה

האמצעים הטיפוליים המקובלים מקורם בתכשירים רפואיים ותרופות חדישות וכן שיטות התנהגותיות שונות ויעילות.

יחד עם זאת נמצא לא אחת שתרופות פשוטות ומקובלות יכולות להיות יעילות יותר מתכשירים חדישים ופחות מסוכנות. למשל במיגרנה המלווה בחילה והקאה, פעמים רבות השילוב של אספרין או אקמול עם פראמין עם הסימנים הראשונים להתפרצות התקף, יכול למנוע את הסימפטומים האופינים והסבל.

בין התרופות הנפוצות לטיפול במיגרנה בינונית עד קשה מצויים הטריפטנים. אלו תרופות בטוחות יחסית ובמקרה שיש בחילות והקאות ניתן לתת אותן בצורת תרסיס לאף או בזריקה. גם דהידרוארגוטאמין הינה תרופה המתאימה לטיפול בהתקף קשה של מיגרנה וניתנת גם בצורת משאף או זריקה.

תרופות מקבוצת האופיאטים, ונוגדי הדלקת כולל סטרואידים בעלי תופעות לוואי ונשמרות למקרים עמידים יותר לטיפול

במקרים כאלו נשתדל, במסגרת מרפאת כאב  לבחור בטיפול שאינו תרופתי כגון גרוי שרירי עמוק (IMS), שיטות הרפייה והיפנוזה, טיפולים התנהגותיים שונים וביופידבק.

המומחים שלנו הינם בעלי ניסיון רב באיתור התופעות המבדילות את המיגרנה מיתר כאבי הראש וכך מתמקדים בטיפול ישיר בבעיה ובתופעות הלוואי שלה. הטיפול בכאבים ממקור הרקמות הרכות יכול להיות מיידי, לא תרופתי, יעיל וללא תופעות לוואי כלל. חבל על כל דקה של סבל מיותר. פנו אלינו עוד היום וקבלו אבחון וטיפול במיוחד שמותאם במדויק עבורכם

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.

מגרנה עם אאורה למה זה קורה ומה לעשות בהתקף מיגרנה ממושך?

מגרנה עם אאורה למה זה קורה ומה לעשות בהתקף מיגרנה ממושך?

החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים! מגרנה עם אאורה – מה זה, למה קורה, ממה נובע? דרכי טיפול שתי צורות למגרנה
טיפול במיגרנה חזקה – האם יש רק דרך אחת יעילה?

טיפול במיגרנה חזקה – האם יש רק דרך אחת יעילה?

מחקרים בתחום הרפואה מורים כי למעלה מ-15% מהאוכלוסייה סובלים מהתקפי מיגרנה קבועים שתדירותם ועצמתם משתנה. נתונים אלה אינם כוללים את
טיפול במיגרנה קשה בהצלחה יתרה – מרפאת מזור לכאב

טיפול במיגרנה קשה בהצלחה יתרה – מרפאת מזור לכאב

מיגרנה קשה היא כאב ראש חזק וחד שמופיע לעיתים קרובות ולמזלכם ניתן לטפל בכך. למעשה, טיפול במיגרנה קשה שנעשה ע"י
איך לטפל במיגרנה בצורה יעילה וחכמה

איך לטפל במיגרנה בצורה יעילה וחכמה

המיגרנה היא תופעה נוירולוגית המתבטאת בכאב ראש המופיע בתדירויות ובעוצמות משתנות מאדם לאדם. המיגרנה תוקפת באופן תדיר אנשים רבים מהאוכלוסייה.
המדריך השלם לביצוע טיפול במיגרנה כרונית

המדריך השלם לביצוע טיפול במיגרנה כרונית

הם תוקפים אותנו בדיוק בזמן לא מתאים, מטרידים אותנו ומציקים לנו ללא הרף, מקשים עלינו להמשיך בשגרה ומה לא. מדובר
הטיפול הלא תרופתי במיגרנה במסגרת רשת מזור לכאב

הטיפול הלא תרופתי במיגרנה במסגרת רשת מזור לכאב

כבר במרץ 1981 התפרסם מאמר בעיתון headach שתאר שרירים רגישים באזור הצוואר, העורף והראש בזמן התקף מיגרנה.
טיפול במיגרנה חזקה

טיפול במיגרנה חזקה

מיגרנה היא כאב ראש חד וחזק המופיע בתדירויות ובעוצמות משתנות מאדם לאדם מי שמכיר את הכאב החד והחזק המורגש בעת התקף
טיפול במיגרנה ברשת מזור לכאב

טיפול במיגרנה ברשת מזור לכאב

מיגרנה היא כאב מטריד המחייב טיפול כוללני מיגרנה ככאב ראש חוזר אשר לפעמים משבית את המטופל/ת מכל פעילות – מחייב
שיטות הוליסטיות אלטרנטיביות לטיפול ברמות שונות של מיגרנה

שיטות הוליסטיות אלטרנטיביות לטיפול ברמות שונות של מיגרנה

שילוב של רפואה הוליסטית בגישת הרפואה השלמה בכאבי המיגרנה נמצאו יעילים ביותר מיגרנה היא כאב ראש חד וחזק המופיע בתדירויות
טיפול במיגרנה במרכז

טיפול במיגרנה במרכז

אחת המחלות השכיחות והמציקות ביותר לאנשים רבים זו מיגרנה. מדובר בהפרעה של כאב ראש שמלווה את הסובל ממנה לאורך שעות