הטיפול הלא תרופתי במיגרנה במסגרת רשת מזור לכאב

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

מרפאות "מזור לכאב" ובמרפאות אחרות בעולם הצטבר מידע רב לגבי הצלחות טיפולים לא תרופתיים.

כבר במרץ 1981 התפרסם מאמר בעיתון headach שתאר שרירים רגישים באזור הצוואר, העורף והראש בזמן התקף מיגרנה. המחברים מתארים הצלחת טיפול בדיקור והזרקת סליין (מים פיזיולוגיים) או לידוקאין (חומר הרדמה), שהתבטא בהעלמות סימפטומים תוך 70 דקות אצל לא פחות מ- 2648 מטופלים הסובלים ממיגרנה.

אישה עם כאב ראש
אישה סובלת מכאב ראש
המחברים מדגישים שלא היו תופעות לוואי לטיפול זה והצלחתו היתה גבוהה משמעותית מטיפולים תרופתיים שנתנו לאותם חולים.
 
מאז 1981 נמצא שהשפעת טיפול בכאב מיופציאלי (ממקור רקמות רכות כגון שרירים, גידים ורקמות חיבור) יכולה להיות מושגת באופן לא פחות טוב וללא תופעות לוואי משמעותיות, גם כאשר מבצעים גרוי עמוק של השריר ב"נקודות הדק" אופיניות, ללא הזרקת כל חומר (נקרא לכן גם בשם "דיקור יבש")
יש להדגיש שסוג טיפול זה המבוצע באמצעות מחטים עדינות שאינן פוצעות וחותכות (אטראומטיות) שונה בתכלית מהדיקור הסיני (אקופונקטורה) למרות שמבוצע במחטים דומות.

הדיקור הסיני נעשה על פי מיפוי מרידיאנים האופיני לרפואה הסינית, בעוד שהגרוי התוך שרירי מתבסס על פיזיולוגיה ועל האנטומיה החיה ואזורים בהם השריר מעובה ורגיש – על פי תורת הרפואה המערבית המסורתית.

למומחה העובד ב"מזור לכאב" חשוב לבדל גורמים אלו, היות והטיפול בכאבים ממקור הרקמות הרכות יכול להיות מיידי, לא תרופתי, יעיל וללא תופעות לוואי.
דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.