כאבי בטן בילדים – טיפול אמפטי

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

רשת מזור לכאב מספקת טיפול לכאבים בכל גיל ובכל נושא, כולל גם כאבי בטן בילדים.

אחד מהכאבים השכיחים אצל ילדים הוא כאב הבטן. מקור הכאב עצמו הוא לרוב בלחץ פנימי על דפנות המעי בשל ריבוי גזים. מקור שכיח נוסף – בשל התכווצויות השרירים המקיפים את צינור העיכול.

תינוקות סובלים לעיתים קרובות מכאבי בטן עקב בעיות עיכול, בעיקר בשל חוסר בשלות זמני של מערכת העיכול להתמודד עם מאכלים מורכבים. בעיה זו גורמת לעיתים להצטברות תוכן במעי לאורך זמן רב, מה שגורם בתורו לפרוק ע"י חיידקים הגורמים ליצירת גזים ולחצים במעי.

סיבות נדירות יותר קשורות לפגמים אנטומיים במערכת העיכול המביאים לחסימה חלקית או מלאה, שגורמת ללחץ פנימי גובר וכאב בטן.


בגיל ילדות מבוגר יותר אחת הסיבות השכיחות לכאבי בטן הם זיהומים של דרכי העיכול – זיהומים ויראליים ברובם, אך לעיתים גם ממקור חיידקי או פרזיטי. במצבים אלו לרוב מתלווים לכאב הבטן גם חום, בחילות, שלשול, ואף הופעת דם בצואה.

נדיר יותר למצוא בין הסיבות לכאבי הבטן רגישות או אלרגיה לסוג מזון מסוים. במצבים אלו אם מזהים את הגורם ניתן להמנע ממנו ובכך למנוע כאבי בטן. ילדים הסובלים ממתח רגשי, פעמים רבות מתלוננים על כאבי בטן.

יש להניח שהפרשת חומרים מסוימים ממערכת העצבים האוטונומית המזינה את מערכת העיכול, כתוצאה ממצבי מתח, מביאה להתכווצויות מעי, לעצירות ולריבוי

גזים – כל אלו מגבירים את כאבי הבטן כתוצאה ממתח רגשי. גם בגיל בית הספר, מתח חברתי או מתח הקשור ללימודים ולבחינות מביאים לכאבי בטן במנגנון דומה.

אצל ילדים הסובלים מכאבי בטן ממושכים – שבועות וחדשים, יש לברר בנוסף לסיבות פיזיולוגיות ואורגניות גם סיבות רגשיות כדי להקיף את מכלול האפשרויות ולאפשר לילד להפטר מכאבי הבטן.

ברשת מזור לכאב יש נסיון רב בטיפול בילדים, בכאבים ובמשפחה ולכן הסיכוי לריפוי הכאב בזמן קצר הוא גבוה.