כאבי פרקים במרפאות רשת "מזור לכאב"

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

כאבי פרקים יכולים לנבוע מסיבות רבות ושונות. החל ממחלות ראומטיות שונות, הפרעות מטבוליות היוצרות גבישים בפרקים, זהום חיידקי של המפרק, שימוש מוגזם או לא נכון – ארגונומית בפרק זה או אחר והתכווצויות שרירים אופיניות.

הטיפול בכאבי פרקים ברשת מזור לכאב

שכיח למצוא כאבי פרקים מסיבות שכיחות ופשוטות יותר – מחלת חום ויראלית, שינויי מזג אויר ואפילו רגישות לתרופות יכולה לגרום לכאבים כאלו. לעיתים דלקת וכאבי פרקים מלווים מחלות ממערכת שונה כמו למשל במחלת הפסוריאזיס ובמחלות דלקתיות כרוניות של המעי (אולצרטיב קוליטיס וכרון)
מומחי רשת "מזור לכאב" הנם רופאים בעלי נסיון רב במרבית המחלות ויודעים למצוא בכל סובל – מה האבחנה הנכונה ואיזה טיפול יהיה היעיל ביותר תוך זמן קצר.

כאבי הפרקים מתאפיינים לרוב בקשיי תנועה הקשורה לפרק ורגישות למגע. לעיתים מלווים גם בסימני דלקת של הפרק כמו נפיחות ואודם מקומי. לעיתים כאב בפרק מסוים נגרם משימוש יתר וביצוע תנועות חוזרות של המפרק לפרק זמן ארוך. במקרים אחרים יתכנו כאבי פרקים בגלל תזוזה מבנית בפרק כמו נקיעה – השכיחים בקרסול ובכתף, או מיניסקוס – מתיחה של רצועה

במעטפת הברך או תזוזת גוף סחוסי עקב פעילות ספורטיבית ותנועה מוגזמת לכוון אחד.

כאבים במפרקי כף יד
נקודות בהם יש כאבי מפרקים

ישנם גם שרירים, גידים ורצועות החולפים על פני פרקים שונים. בעיה ברקמות רכות אלו יכולה באופן אופיני לגרום לכאב באזור הפרק ולהחשב בטעות כדלקת פרקים. 

חקירה יסודית של כל הגורמים שעלולים לתרום לכאבי פרקים, תביא את המומחה למסקנה האבחנתית הנכונה וממנה ייגזר הטיפול המתאים. לכאבי פרקים שמקורם דלקתי, ניתן להעזר בתרופות נוגדות דלקת. לכאבי פרקים שסיבתם מכנית – ניתן להציע טיפול התומך במפרק ובמבנים שלו עד הפגת הכאב ואז חזרה הדרגתית לפעילות. לכאבי פרקים שממקור רקמות רכות ניתן
 
 להציע גרוי שרירי עמוק ופיזיותרפיה. לרוב כאבי הפרקים טיפול הידרותרפי משפיע לטובה. פעמים רבות הטיפול היעיל ביותר הוא זה המשלב מספר אמצעי ריפוי בו זמנית המאפשרים חזרת התפקוד לפרק שנפגע או שכואב.