טיפול במיגרנה – לא (רק) עם משככי כאבים – מזור לכאב

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

איך לטפל במיגרנה בצורה נכונה


לא כל סחרחורת זו מיגרנה, אך מי שסובל מהתופעה יודע בבירור להצביע על הסממנים הראשונים שלה כאשר היא שוב מפציעה לה בבוקר לא בהיר במיוחד.

כאבי הראש העזים המלווים לעיתים גם בבחילה, בצמרמורות, באי סבילות לרעש או לאור מצליחים להשבית את האדם המיוסר שאינו מצליח לתפקד כלל. כדור אקמול או אפילו אופטלגין אלו בדיחות של ממש מול כאבי הראש המטרידים הללו.

ברפואה הקונבנציונלית מנסים להילחם בכאבי הראש בכלים הכי אגרסיביים. נותנים לחולה משככי כאבים חזקים אך האמת שהם לא תמיד מועילים. אז מה באמת הטיפול למיגרנה? והאם בכלל יש דבר כזה טיפול במיגרנה ?

טיפול במיגרנה – יש מה לעשות!

במקום לצאת ולהילחם באופן חזיתי בכאבי הראש האיומים מוטב כי נחקור מנין היא הופיעה, מה גרם לה לתקוף אותנו והטיפול בנסיבות יוכלו למנוע את התקף המיגרנה הבא.

כאשר אנחנו רוצים לבדוק מה בעצם גרם למיגרנה ננסה לבדוק מתי זה קורה לנו. לעיתים יהיה זה בעקבות שינויים במזג האוויר, יש מקרים אשר בהם ההתקף יופיע בעקבות מחסור חמור בשינה, תנוחה לא נכונה בעת השינה, רגישות למזון מסוים, תגובה אלרגית כלשהי וכדומה.

כאבי מיגרנות

איך מטפלים ?

לאחר שאנחנו מצליחים לעלות על קצה חוט כלשהו ומאתרים את הגורמים להתקפי המיגרנה – אנחנו יכולים להתקדם הלאה לכיוון טיפול במיגרנה ולהגיע לפתרון הנכון של הבעיה.

הטיפול הטבעי דוגל בשינוי הרגלים הגורמים להתקפי המיגרנה כאשר בפועל אכן מוכח כי אלו מועילים מאוד להפחתתם של ההתקפים עד להיעלמותם לחלוטין!

זה אומר שהחולה ישנה את הרגלי החיים שלו מבחינת התזונה הלא נכונה, הוא יתחיל להקפיד על היגיינת שינה נכונה יותר ובמקרים רבים יידרש גם שינוי התנהגותי שיצליח גם כן להוביל להשפעות ברוכות על מצבו הכללי של החולה.

השינוי ההתנהגותי יכלולבעיקר את השינוי באופן החשיבה שמקדים תגובות או התנהגויות כאלו ואחרות במיוחד מול המעגל הקרוב אלינו ביותר בחיי היום יום. המשפחה, בן הזוג, הילדים, ההורים וכדומה.

מרפאות מזור לכאב מציעים – טיפול במיגרנה

על פי תיאוריה זו פועלים אצלנו במרפאה, כאשר הוכח כי כל השינויים הללו בהרגלי החיים אכן מועילים! המדדים הפיזיולוגיים של החולה משתנים לטובה. לחץ הדם מתאזן, ישנה הפרשת סרוטונין ואדרנלין טובים יותר, רמת המתח בשרירים מתאזן אף הוא כאשר התוצאה המבורכת היא חיים נינוחים יותר ללא מיגרנה!

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.