פתרון לכאבי הגב התחתון ללא ניתוח

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

איך לטפל נכון בכאבי הגב התחתון

כאבי גב תחתון אלו כאבים התוקפים את רוב האוכלוסייה הסובלים מן התופעה בשלב זה או אחר בחייהם. כאבים באזור הגב התחתון הם כאבים שמהווים מטרד של ממש והסובל מהם מתקשה בביצוע פעולות יומיומיות ובסיסיות ביותר.

רבים מהסובלים מגיעים בסופו של דבר להליך כירורגי שמבטיח פתרון מלא לבעיה. אנחנו כאן כדי לספר לכם על השיטה הייחודית של מרפאות 'מזור לכאב' המציע מגוון טיפולים ואפשרויות לסייע לחולים הסובלים מן התופעה כאשר אלו ימנעו ניתוחים וטיפולים פולשניים.

למה זה קורה?


למה בעצם סובלים אנשים רבים כל כך מהתופעה? עמוד השדרה שלנו משמש כתורן המרכזי של ספינת הגוף כאשר מופעלים עליו לחצים רבים בעת ביצוע פעולות רבות ושגרתיות. כל התכופפות מפעילה לחץ על הגב התחתון.

ריצה, הרמת משא, ירידה במדרגות ועוד, ועוד. גם כאשר ישנם שינויים בחלוקה של העומס בגוף כמו אצל נשים הרות או אנשים הסובלים מעודף משקל, על פי רוב אלו יסבלו גם כן מכאבים באזור הגב התחתון.

לפני שמתחילים לטפל…


עוד לפני שנתחיל בטיפול בכאבי הגב התחתון שהתפתחו יהיה עלינו לבדוק מה בעצם גרם לכאב. ראשית יש ללמוד את סביבת החיים ואת ההרגלים של הפציינט המתלונן.

יש לבדוק גם את ההיסטוריה הבריאותית שלו תוך ניסיון להבין מה בעצם גרם לכאבי הגב הללו. לעיתים נוצרים כאבי הגב בעקבות תאונת דרכים, בעקבות מכה חזקה, שבר שלא החלים כראוי וכדומה. ישנם אנשים שמפתחים כאבי גב בעקבות הרמת משאות כבדים באופן קבוע כמו גם היעדר פעילות גופנית עשויה להוביל להתפתחות של כאבים באזור הגב התחתון.


כאשר אנחנו יכולים להצביע על מקורה של הבעיה – אזי הדרך לפתרון יהיה פשוט וקל הרבה יותר.

 הטיפול


בדרך כלל המטרה הראשונית שעומדת נגד עינינו בבואנו לטפל בבעיה של כאבי הגב תהיה להחזיר את הגוף למצב של הרפיית השרירים תוך דאגה לפעילות נכונה וסימטרית שלה.

נכון שיש מקום גם למשככי כאבים שיסייעו לצלוח את התקופה עד להחלמה אך מדובר בהחלט בפתרון זמני כאשר טיפולים חיצוניים שונים אשר ייעשו באופן מקצועי יובילו את הגוף לאיזון ויסייעו בשיכוך הכאבים תוך שהגוף יחזור לתפקד באופן נכון ויציב.

כאבי גב תחתון אלו כאבים לא קלים אך באמצעות טיפול ושיקום נכונים ניתן להחזיר את המצב לאיזון ולחסוך ניתוחים.

כאבי גב תחתון
Picture of דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.