כיצד להתמודד עם כאבי הריון

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

אחת התקופות היפות ביותר בחייה של אישה היא תקופת ההריון. בזמן הזה היא חווה תחושות ורגשות כמוהן היא טרם חוותה, היא משתנה הן מבחינה פנימית והן מבחינה חיצונית ובעיקר, היא עומדת בפני השינוי הכי גדול בחייה, היא עומדת להפוך לאם.

מדוע הכאבים גדלים ככל שההריון מתקדם

אך בין כל הדברים החיוביים של ההריון, מסתתרים גם מספר דברים הרבה פחות נעימים, הכאבים שנגרמים בתקופת ההריון. מדובר בכאבים שעשויים להתפשט לחלקים נרחבים בגוף כמו למשל אל הגב, אל הרגליים, אל הראש והצוואר, ובדרך כלל ככל שההריון מתקדם יותר, כך גם הכאבים הולכים ומתחזקים. דבר זה נגרם בעקבות העלייה במשקל והלחץ שנוצר בעת שהאישה נאלצת לסחוב את העובר, וכמובן שגם בשל משתנים נוספים שכבר לא נותרו אותו הדבר כפי שאותה אישה הייתה רגילה לחוות אותם בעבר.

כך לדוגמא, אישה שלא סבלה בעבר מכאבי גב, עשויה למצוא עצמה סובלת מכאבי גב חזקים בשל העובדה שהבטן תופחת, היציבה משתנה והעומס על הגב מתחיל להיות גדול יותר ויותר. גם כאבי הרגליים נגרמים מאותה הסיבה ולעיתים אף צצות דליות ברגליים או נוצרות בצקות, שמעידות על העומס הכבד אותו נאלצת האישה לסחוב.

טיפולי מים עבור כאבי ראש

אך עבור כל אחת מהבעיות הללו מסתתר פתרון. לא, אין מדובר בתרופת קסם או בטיפול רפואי של אחת מקופות החולים, כי אם דווקא בטיפול האלטרנטיבי, אשר מציע פתרונות עבור כל סוג של כאב אותו מרגישה האישה במהלך ההריון. כך למשל, אישה הסובלת מכאבי ראש שהולכים ומתגברים, בדרך כלל לא תיקח משככי כאבים שכן מבחינה רפואית היא לא תוכל לעשות כן, כשבנוסף אין מדובר בעניין מומלץ עבור הגוף באופן כללי.

עם זאת, רשת מרפאות מזור, רשת ארצית של מרפאות כאב פרטיות, מציעה פתרון די פשוט- טיפולי מים. פשוט מאוד, כל אישה במהלך ההריון הסובלת מכאבי ראש, עליה להוסיף לתפריט היומי שלה מספר כוסות מים במהלך היום כאשר כוסות אלה לא רק יגרמו לה לאבד פחות נוזלים ויעזרו לה להרגיש טוב יותר, אלא אף מדובר בעניין בריא יותר לעובר ובדבר המקטין את תחושת הרעב אצל כל אדם. 

פתרון נוסף ונפוץ בהריון הוא יוגה לנשים בהריון, באמצעות תרגול יוגה בהריון ניתן להפחית מתחים וללמוד נשימה נכונה, שיכולה לעזור גם במכרים של כאבים או חוסר נוחות בעת ההריון.

תרגילי תנועה והרפיית שרירים לכאבי צוואר

עוד בעיה שעשויה להיווצר היא בעיה של כאבי צוואר. אמנם אין מדובר בכאבים נפוצים לנשים בהריון כמו כאבי גב או כאבי רגליים, והפתרון לכך לא מגיע הפעם בדמות טיפולי מים, אך עדיין מדובר בבעיה שמצריכה טיפול. הטיפול המומלץ על ידי רשת מרפאות מזור הוא בעיקר מתיחות, תרגילי תנועה והרפיית שרירים, דבר שגורם לשרירי הצוואר להשתחרר ולאישה שסובלת מכאבים אלו לחזור ולתפקד כרגיל, כמעט ללא כאבים וללא שום הגבלות בתנועה.