מה עושים כשיש כאבי ראש חזקים?

מרפאת כאב >מיגרנות הגישה הטיפולית > טיפול בכאבי ראש כרוניים
סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

כאבי הראש הפכו לתופעה נפוצה, אנשים רבים סובלים מכאבי ראש חוזרים ונשנים. הסיבות יכולות להיות מגוונות – לחץ, התייבשות, חילופי עונות, אירועים שמקורם בעבר ואפילו מגוון מחלות. איך שלא נסובב את זה – כאבי ראש חזקים יכולים לשבש משמעותית את שגרת החיים, ולהרוס את מצב הרוח. קיימים סוגים רבים של כאבי ראש המשתנים בתדירות, באיזור הכאב ובעוצמה. על מנת לטפל בכאבי הראש יש לזהות תחילה את שורש הבעיה.

פגיעה באיכות החיים

כשכאב הראש מתעורר, הרעש הקטן ביותר יכול להקשות על הכאב. באופן בלתי נמנע, משככי הכאבים הופכים לעניין שבשגרה. ברוב הפעמים קשה לאתר במדויק את המקור של כאב הראש, מה שגורם לתסכול בקרב המטופלים. כאבי ראש שחוזרים על עצמם שוב ושוב להשפיע על איכות החיים – הם גורמים לקוצר רוח, עייפות, מפריעים לשגרה התקינה, וגורמים לתסכול וייאוש רב. כאבי ראש הם יחסית נפוצים בקרב האוכלוסייה, ובכל זאת, לעיתים קשה למצוא את הסיבה המדויקת.

בחור עם כאבי ראש

אז מה עושים כשיש כאבי ראש חזקים?

כדי לפתור את בעיית כאבי הראש אחת ולתמיד, יש להבין תחילה את המקור לכאבי הראש. כדאי לקבוע תור עם רופא משפחה שיוכל לאתר את הבעיה. קיימים שני סוגים עיקריים לכאבי הראש –

  • כאבי ראש ראשוניים – אלה כאבי הראש הנפוצים ביותר, הם נגרמים מסטרס (המכונה כאב ראש תעוקתי או מתחי), עונות מעבר, או שלעיתים מדובר במיגרנות.
  • כאב ראש משניים – סוג זה הרבה פחות נפוץ, הכאבים נגמרים ממצבים בריאותיים כמו זיהום, גידול, או לחץ תוך גולגולתי מוגבר. המשך הטיפול מחייב התערבות של רופא, שיקבע את דרך הטיפול בבעיה.

איך פותרים כאבי ראש מתחיים או תעוקתיים?

כאבי ראש אלה עלולים לנבוע מחרדה, תסכול, מתח, לחץ או מועקה מתמשכת. על מנת לרדת לשורש הבעיה, ההמלצה תהיה להיעזר ביוגה, הרפיה, דיקור סיני, עיסוי שרירי הצוואר וכן הלאה. בגלל שמקור הבעיה הוא הלחץ והסטרס, יש לתרגל טכניקות של הרפיה והרגעות ובכך למנוע את כאבי הראש.

איך פותרים כאבי ראש טריגמינליים אוטונומיים?

כאבי ראש מסוג זה מכונים גם כאב מקבצי, שנפוץ יותר אצל גברים מאשר נשים. הם לרוב מתחילים בשעות קבועות, בדפוס מסוים למשך תקופה, בעיקר בשעות הלילה. בניגוד לכאב הראש המתחי או תעוקתי, הטיפול בכאבי ראש טריגמינליים אוטונומיים מורכב יותר ודורש טיפול תרופתי. פעמים רבות הטיפול לא יועיל, ויש לחזור לרופא המטפל על מנת לנסות תרופה אחרת. ניתן לטפל בכאבים באמצעות חמצן.

פרדוקס משככי הכאבים

מי שסובל מכאבי ראש ממושכים נוטה לקחת משככי כאבים על בסיס יומיומי. השימוש המוגבר במשככי הכאבים עלול לגרום גם הוא לכאב ראש, מה שיוצר מעגל שלא נגמר. משככי כאבים רבים עלולים לגרום להתמכרות, ולכן כדאי להתייעץ עם רופא על הסוג המתאים ביותר, ותדירות השימוש המומלצת.

מה עושים כשאין פיתרון לכאבי הראש?

מרפאת כאב מתמחה בטיפול בכאבי ראש, גם כאלה שמקורם לא ברור. מרפאת כאב מאגדת תחתיה מומחים במגוון תחומים, שיודעים מה עושים כשיש כאבי ראש חזקים. המטפלים במרפאה ידעו להתאים עבורכם את הטיפול, ולא יוותרו עד שתהיה הקלה בכאב.

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.