מה עושים נגד כאב בגב תחתון

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

יש מעט מאוד מצבי כאב שמשתווים לכאבים כמו כאב בגב התחתון. לעתים קרובות כאבים כאלה, הנובעים מפריצת דיסק או בעיה אורתופדית אחרת, יביאו את הסובל מהתופעה לסף שיתוק וריתוק למיטה. גם המקרים 'הקלים' של התופעה מתאפיינים בכאב כרוני שאינו מרפה. הכאב התמידי גורם להתשת החולה, לעייפות קשה, אובדן של כושר ריכוז וסבל.

מרבית האנשים שסובלים מכאב בגב התחתון נוטים להתמודד עם התופעה באמצעות נטילה של משככי כאבים. אבל לאלו יש הרבה פעמים תופעות לוואי לא נעימות והם נוטים להתגלות כפחות אפקטיביים בשימוש קבוע לאורך תקופה ארוכה.

במקרים של כאבים קשים ומשביתים, החוזרים בתדירות גבוהה רבים פונים למנתחים אורתופדיים.


האם ניתוח הוא הפתרון לכאב בגב התחתון?


לעתים ניתוח אורתופדי יכול לפתור את הבעיה. אבל צריך לזכור שכל פתרון כירורגי הוא פתרון דרסטי שמקפל בתוכו סיכונים, דורש החלמה ארוכה ונושא עלויות גבוהות. המסקנה המתבקשת היא לבדוק פתרונות פחות חודרניים ולפנות לאופציה הכירורגית רק במקרה של קו אחרון כשכלו כל הקיצים.


אז מה עושים? איך מתמודדים עם הכאב הקשה מנשוא? בשלב ראשון מומלץ לאבחן את מקור הכאבים. הכאב, הוא רק סימפטום ורק רופא מומחה יכול להצביע בביטחון על מקור הכאב בגב תחתון. בשלב הזה ניתן לשקול כמה אופציות. אחת האופציות המועדפות היא פנייה למרפאה שמתמחה בכאב.


מהן מרפאות כאב?


רפואת הכאב היא ענף חדש יחסית בתחום הרפואה. בדרך כלל רופאים מומחים מתמחים במקור הבעיה. אבל היות שכאבים מלווים קשת מאוד רחבה של מחלות ואירועים, התפתח ענף רפואי שלם שמתמקד במתן טיפול תומך לסובלים מכאבים כרוניים והתפתחו פרקטיקות חדשות ששמו את העניין הזה במוקד. חלקן מתבססות רק על פתרונות שיש לרפואה הקלאסית להציע. חלקן מביאות גישה הוליסטית שמשלבת בין רפואה קלאסית, פיזיותרפיה וגישות שונות של רפואה משלימה. 

אם אתם מחפשים מומחה המתמחה בכאב, כדאי שתפנו לגורם המנוסה והמומלץ בישראל בתחום הכאב שמתמחה, בין היתר, בתופעות הכאב בגב התחתון. אנחנו מתכוונים לרשת 'מזור לכאב' שמפעילה מרפאות מתמחות בטיפול בסבל וכאב בכל רחבי הארץ.

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.