"מתפוצץ לי הראש" – טיפול בכאב ראש

מרפאת כאב >מיגרנות הגישה הטיפולית > "מתפוצץ לי הראש" - טיפול בכאב ראש
סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

טיפול בכאבי ראש כרונים

עוד לא פגשנו את האדם שלא חווה מימיו כאב ראש. אפילו ילדים בגילאי בי"ס יסודי מתלוננים מדי פעם על כאב ראש, וגם בגילאים צעירים יותר.

כאבי ראש יכולים להוות הפרעה של ממש בקיום סדר היום וממש "לשגע" אותנו להוריד משמעותית איכות חיים, יכולת לבצע עבודות שונות, לבלות בחיק המשפחה ופעילויות אחרות.

"קח כדור, זה יעבור"

הטלוויזיה והאינטרנט רוויים בפרסומות המבטיחות הפוגה מהירה ומיידית בכאב הראש . תרופות אלו, הנמכרות ללא מרשם, ממלאות את תפקידן כמשככי כאבים בצורה טובה ואכן מעלימות את הכאב למספר שעות הבעיה היא שהכאב חוזר, במוקדם או במאוחר כיוון שתרופות אלו אינן פותרות את מקור כאב הראש, ומספקות פיתרון רגעי וזמני בלבד.

בבואנו לטפל בבעיה כזאת של כאב ראש אנחנו מנסים לברר קודם את המקור של הכאב. ייתכן שהוא מגיע בכלל מלחץ נפשי או מעומס רגשי, ייתכן שהוא בכלל קשור לשרירים תפוסים המקיפים את הראש ויש צורך לשחררם, וישנן אפשרויות רבות אחרות שיש לבררן כמו זיהומים למינהם, גידולים שפירים וממאירים, בעיות ראיה, בעיות ראומטיות וכאלו הקשורות לכלי הדם ועוד ועוד…

על טיפול CBT שמעת ?

טיפול CBT הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי שמשפיע על ההבנות השכליות של האדם בנוגע למצבי החיים השונים שהוא עובר.

הבנות אלו משפיעות ומשנות את ההתנהגות שלו, וכתוצאה מכך גם משפיע על התחושות – סימפטומים שונים מהם הוא עשוי לסבול, כמו כאבי ראש.

טיפולי CBT הפכו פופולאריים בתקופה האחרונה ונחשבים לטיפולים אהודים ומוצלחים. במסגרת הרפורמה בקופות חולים, רופאים רבים מפנים היום לטיפול CBT כפתרון לכאבי ראש חוזרים, גם בגלל שמדובר בטיפול קצר טווח יחסית ויעיל מאוד.

הטיפול עובד על שינוי בהתאם לפרוטוקולים התנהגותיים ונמצא יעיל במציאת גורמי הלחץ והמתח הנפשיים שמשפיעים ויוצרים כאב ראש.

תשחרר

מעבר לשחרור הלחצים הנפשיים, נבדקים, כחלק מטיפול CBT, השרירים המקיפים את הראש או נמצאים בסביבותיו כמקור של כאב ראש כרוני או חוזר. ייתכן שהשרירים פשוט תפוסים ולכן יוצרים לחץ על עצב כלשהו, וכתוצאה מכך כאב הראש מופיע . כשזה המקרה אנחנו פועלים לשחרור שרירים אלו ולשחרור הגוף והנפש מהסבל המיותר הזה.

 בין שיטות ההרפיה המוקנות במסגרת מרפאת מזור לכאב, אנו נעזרים בהרפיית שרירים פעילה וסבילה, דמיון מודרך והיפנוזה רפואית – כל אלו מאפשרים רכישת כלים שלא רק יפתרו את כאבי הראש אלא גם ימנעו אותם וישפרו את התפקוד היומי במישורים נוספים

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.