כיצד לטפל בכאבים כרונים ברמה הטיפולית

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

כאבים הם לא הכרח אפשר להעלים אותם 

הארגון הבינלאומי לחקר הכאב מגדיר את הכאב כחוויה נפשית בלתי נעימה הנובעת לרוב מפגיעה בגוף או מחלה. עם זאת, במקרים מסוימים שבהם הופך הכאב למצב כרוני וכולל השלכות מרחיקות לכת ופגיעה ממשית באיכות החיים, אזי נהוג להפנות את המטופל אל מרפאת כאב שתפקידה לסייע בהפחתתו.

 ניתן למנות מגוון סוגים שונים של כאבים כגון כאב חד ואקוטי, כאב כרוני וכאבים המסווגים בהתאם למקורם למיקומם בגוף כמו כאבי גב, כאבי ראש ומגרנות וכיוצא בזה.

 מומחים מבית "מזור לכאב", רשת מובילה בפריסה כלל ארצית של מרפאות כאב פרטיות, מסבירים שמרבית ממרפאות הכאב בישראל פועלות באופן סימפטומטי מתוך מטרה ממוקדת ויחידה: הפחתת הכאב.

 מרפאות אלו אינן מטפלות בשורש הבעיה שהוביל מלכתחילה להתפרצות הכאב, היות והגישה הרפואית הקונבנציונלית היא שלצורך זה ישנם רופאים מומחים אחר

בחורה עם כאב ראש

גישת הרפואה השלמה: לזהות ולטפל גם בגורם הראשוני שהביא להתפרצות המחלה

השיטות הטיפול הנפוצות במרפאות הכאב עשויות לכלול תרופות כלליות וספציפיות לשיכוך כאב, טיפול באמצעות מתן זריקות וטיפולים המבוצעים בשיטות חודרניות שונות כמו צנתרים ומזרקים אוטומטיים שאותם מחברים אל צנתר אפידורלי או ורידי.

 טיפולים נוספים הניתנים במרפאת כאב סטנדרטית כוללים, בין היתר, השתלת אלקטרודות ומשאבות, פיזיותרפיה, טיפול בלייזר, גלי רדיו וכיוצא בזה.

 מטרתן המוצהרת של מרבית המרפאות הללו היא, כאמור, הקלה על הכאב, זאת מבלי לנסות ולרפא את המחלה המהווה את המקור לכאבים.

 להבדיל ממרפאות אלו הפועלות בגישה המתמקדת בכאב בלבד כישות בפני עצמה ותוך התעלמות מוחלטת מיתר המרכיבים, רשת "מזור לכאב" פועלת בגישת "הרפואה השלמה" של גוף, נפש ומשפחה, כשמטרת הטיפול אינה רק להקל על הכאבים, אלא לזהות ולטפל גם בגורם הראשוני שהביא להתפרצות המחלה, כשהטיפול בשורש הבעיה מוביל לכך שהכאב יחלוף מאליו.

 לבחון תחילה את התמונה הרחבה מבלי למהר לנתח ו"להחליף" את האיבר הכואב

 מרפאת כאב הפועלת בגישת "הרפואה השלמה" מאפשרת טיפול בכל סוגי הכאב והסבל, אף במקרים שבהם מתקיימת מחלת רקע כמו פיברומיאלגיה, סרטן, סוכרת, אוסטאופורוזיס, מחלת עור, מיגרנה, פריצת דיסק וכיוצא בזה.

 רשת המרפאות "מזור לכאב" הוקמה ביוזמת רופאים מומחים העוסקים מזה שנים רבות במכלול רחב של גורמים שבגינם נגרם הכאב והסבל. הרשת כוללת 12 סניפים בפריסה ארצית ומונה עשרות רופאים מומחים מובילים בתחומם.

 מרשת המרפאות "מזור לכאב" מסבירים שהניסיון מלמד שאין להתייחס אל הכאב בגישה מכניסטית ושחייבים לבחון תחילה את התמונה הרחבה בכל האספקטים האפשריים העשויים להטיב או להחמיר את הכאב במקום למהר ו"להחליף, לנתח ולתקן" את האיבר הכואב, כמו במקרה הקלסי של פריצת דיסק, כשטיפולים בהזרקה לעמוד השדרה כמו גם ניתוחים להסרת הדיסקים שפרצו, עשויים לעתים להביא להקלה זמנית בלבד, תוך שהכאב חוזר עם תסמינים חדשים שלא היו בעבר.

אתם סובלים מכאב ממושך? חבל שתסבלו ולבד. אנו במסגרת מרפאת כאב "מזור לכאב", נאבחן לכם בקלות וביעילות את הסיבה לכאב וניתן לכם פתרון שיפתור את בעיית הכאב מהשורש. אז אנו ממליצים לכם ליצור עמנו קשר, או להשאיר את פרטיכם באתר, ואנו נשוב אליכם.

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.