סיבות לכאבים בזרוע

כאבים בזרוע יכולים להגרם ממספר סיבות. מומחי רשת מזור לכאב מנוסים במציאת האבחנה והטיפול המתאימים והמהירים במקצועיות ובגישה אנושית.

לעיתים דלקת או בעיה אחרת כמו נקיעה במפרק הכתף או מרפק יכולים לגרום להקרנת הכאב לזרוע.

אחד הכאבים הנפוצים יותר הוא כאב הנקרא "מרפק טניס". יכול להופיע גם אצל אנשים שלא משחקים בטניס, פעמים רבות כאשר נעשה שימוש ממושך או מאמץ רב מהרגיל של שרירי הזרוע וכף היד כגון הברגת ברגים, טיפוס על חבל בעזרת הידיים וכד'.

הכאבים בזרוע מורגשים לעיתים יותר בחלק העליון שלה למרות שמקורם בחיבור בין גידי השריר ומפרק המרפק וזאת עקב הקרנת הכאב לאזור זה. כאבי הזרוע הנגרמים מתופעה זו עלולוים להיות קשים ולהופיע בפעולות פשוטות כגון הרמת חפצים קלים וכד'. הטיפול כולל מנוחה, חגורת הידוק סביב שרירי הזרוע בקרבת המרפק כדי להקל על המתיחה שבין השריר למפרק ולעיתים גם גרוי שרירי עמוק יכולים להועיל ולהפחית משמעותית מהכאבים בזרוע וחזרה לתפקוד תקין.

כאבים בזרוע יכולים להיות כתוצאה מזיהום מקומי, אזורים שעברו חבלה או שבר בעצם הזרוע. כאשר המקור הינו זיהום, הכאב יכול להגרם לא רק מהפצע המזוהם עצמו, אלא גם מהתנפחות בלוטות לימפה אזוריות הנמצאות בבית השחי.

פעמים רבות כאבי הזרוע לא קשורים כלל לזרוע אלא מוקרנים ממקומות אחרים. ידוע למשל שכאב בזרוע שמאל מלווה כאבים ממקור הלב, כמו בזמן התקף לב או מאמצים הגורמים לחוסר חמצן מספק לשריר הלב (כאב אנגינוטי).

שכיחים מצבים בהם כאבי זרוע מופיעים כהקרנת כאב משרירים ורקמות חיבור סביב השכמה, הכתפיים והצוואר. במצבים אלו הטיפול מכוון להרפיית שרירים אלו ולא לזרוע עצמה.

לחץ על אזור בו נמצאים עצבים העוברים מאזור עמוד השדרה הצווארי לכוון היד, יכול לגרום לכאבים בזרוע. במצב כזה יש כמובן צורך להקל על הלחץ שמפריע לפעות העצב.

פניה מוקדמת לטיפול בכאבים בזרוע יכולה להקל משמעותית על הכאב והסבל ולהחזיר את התפקוד של היד לתיקנה.

3 תרגילים פשוטים להקלה בכאבים בזרוע

Picture of דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.