לא לקאנאביס הרפואי – רשת מרפאות מזור לכאב

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

כאשר מגיע אל המומחים שלנו מטופל הסובל מכאבים כרוניים, דאגתנו העיקרית היא לזהות את מקורות הסבל (לרוב יותר משניים- שלושה) ולאתר בצורה יסודית ושיטתית, תוך העצמת המטופל ומשפחתו, את הדרכים להקטין את הסבל והכאב.

הדאגה הנוספת הינה לבחור את אותם טיפולים או תרופות בהן הסיכון או תופעות הלוואי הנן מינימליות ונסבלות. בכל מקרה שלא יהיה מצב בו מחליפים סבל בסבל וצרה אחת בצרה אחרת.
יתרונה של גישת הטיפול ברשת "מזור לכאב" המשלבת רפואה שלמה – גוף, נפש ומשפחה, עם מיומנויות שונות להקלת כאב, היא הצלחתה המרשימה במקומות בהן שיטות טיפול אחרות (לא משולבות) לא צלחו.
 
הקאנאביס (חשיש, מריחואנה וכד') התפשט ותפס תאוצה מרשימה כתופעה חברתית בעשורי השנים האחרונות. הוא סימל את החופש האבסולוטי וההשתחררות מכבלים שונים החל מגיל ההתבגרות וכלה בגילאים מבוגרים.
בארצות שונות הוא קבל גם אישור מהשלטונות כ"סם לא מסוכן" ונמכר במקומות ציבוריים. בתהליך המדיקליזציה האופייני בתחומים רבים, כמו קוסמטיקה רפואית, רפואה פלסטית ועוד, נכנס גם הקאנאביס כמצרך מבוקש.
יחד עם זאת, היות ואינו חלק מתעשיית התרופות המבצעות מחקרים בקנה מידה גדול על מגוון מוצריה, אין מספיק מחקרים רפואיים בעלי משמעות מחקרית העוסקים בטיפול המבוקר בקאנאביס.

קנביס - לא לסמים

מחקרים שעסקו בתופעות הלוואי והסיכונים שבסם זה הגיעו יותר מהמגזר החברתי. ממחקרים אלו למדנו שלא מעט צעירים שניסו את הקאנאביס לקו בתופעות רפואיות שונות והמטרידה מכולם אולי – התקפי פסיכוזה היכולים להופיע גם לאחר שימוש חד פעמי ואפילו חודשים מספר לאחר השימוש היחיד הזה.
 
מבחינה אתית, הבעיה המרכזית של שימוש בקאנאביס כתרופה, היא העובדה שמרגע שאדם מתחיל שימוש בסם זה, אין הוא מחפש דרכים אחרות להגמל מהכאב, הסבל והקאנאביס.

ברור לנו מתי אדם מתחיל בשימוש בסם זה, לא ברור לחלוטין אם ומתי הוא יחדל. במילים אחרות – במו ידינו אנו יוצרים תלות גופנית ונפשית ומורידים מוטיבציה להרפא.
 
בסיכומו של דבר:

המומחים לסבל וכאב ברשת "מזור לכאב" יחפשו תמיד את אותן דרכים טיפוליות שלא נוסו בעבר, כדי להצליח ולמצוא את המזור האמיתי והשיפור באיכות החיים.

רק לאחר שכל האמצעים הלא מסוכנים נוסו, והמטופלים ממשיכים בסבל קשה ובכאב, כדוגמת אנשים הסובלים ממחלה טרמינלית גרורתית וכד', נוכל להמליץ בחשש סביר, על השימוש בקאנאביס.