סוגי כאבי ראש – כאב ראש ברקות, כאב ראש אחורי מתמשך, כאב ראש בצד שמאל

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

כאב ראש אחורי מתמשך - ממה נובע, מדוע קורה, דרכי טיפול, מה זה מסמן

הסיבה השכיחה ביותר לכאב ראש אחורי מתמשך, היא העיסוק בפעילות הדורשת הרכנת הראש קדימה. לדוגמא, אנשי הייטק העסוקים במחשב האישי (בעיקר הלפטופ), אנשים העוסקים בהלחמות עדינות, תכשיטנות וכד'.

המאמץ המתמשך של שרירי העורף, גורם להפרעת תפקוד בשרירים אלו וכתוצאה מכך כאבים המקרינים ויוצרים את כאב הראש האחורי המתמשך.

סיבה שכיחה פחות אך עדיין נפוצה, הינה כתוצאה מתאונת דרכים ובעיקר בכזו שהפגיעה הייתה מאחור (כמו במצב שהמכונית עצרה ומכונית אחרת פגעה בה בעוצמה מאחור). כתוצאה ממצב זה, נוצר נזק לשרירים ולרקמות החיבור של הצוואר המוכר בשם "צליפת שוט". הראש מותח אחורה ומיד קדימה. השרירים ושאר הרקמות נמתחים בחוזקה והתגובה הרפלקסיבית של הגוף היא "להקפיא" את השרירים, כהגנה על האברים החשובים בצוואר. לרוב הארוע עצמו מפחיד מאד ולכן התגובה הרפלקסיבית מתחזקת ואף נמשכת זמן רב לאחר התאונה ויוצרת את כאבי הראש האחורי המתמשך.

גם פעילות ספורטיבית לא מאוזנת או אקסטרימית יכולה להביא פעמים רבות לכאב ראש אחורי מתמשך.

במרפאת מזור לכאב בודקים ומבררים לעומק את המנגנון שייצר את הכאב, מטפלים ומשחררים את השרירים והרקמות שנתקעו ומדריכים כיצד לבצע תרגול ופעילות שתאפשר המשך חיים רגילים ללא כאב.

מניסיוננו, אין תועלת רבה בצילומי רנטגן, CT וגם MRI כדי לאבחן ולטפל במצבים כאלו.

למידע נוסף אודות כאבי ראש.

כאבי ראש חזקים בצד שמאל - ממה נובע, מדוע קורה, דרכי טיפול, מה זה מסמן

סיבות רבות יש לכאבי ראש חזקים בצד שמאל. חלקן של הסיבות פשוט לטיפול וחלקן מסובך יותר.

המומחה במרפאת מזור לכאב בוחן את כל האפשרויות, כולל הנדירות יותר כמו גידול מוחי, גידול בעצמות הגלגלת וברקמות אחרות כמו עצבים, כלי דם וכד'. המשך ברור אפשרות של מיגרנה שבאופן אופיני יכולה לחזור בצד אחד של הראש וכלה בגורמים פשוטים יותר כגון סינוסיטיס, פגיעה במפרקי הלסת, שימוש בכרית לא מתאימה לשינה ועוד.

לאחר הבירור האבחנתי מגיע תור הטיפול המדויק והכוללני. שלל אפשרויות הטיפול הוא רב ומגוון.

החל מטיפול התנהגותי וארגונומי (קשור בתנוחה), ביצוע תרגילים שונים, דרך טיפול תרופתי (כולל זריקות והזרקות), גרוי שרירי עמוק וכלה בצורך בניתוח (שלא מבוצע במרפאה כמובן).

בהמשך לטיפול מבוצע מעקב לאורך זמן כדי להבטיח שהכאב חלף, אם לא כולו הרי שברובו.

אנו לא מרפים מהמעקב והטיפול אלא רק לאחר שוידאנו הצלחה!

איך להיפטר מכאב ראש בחמש דקות?

להיפטר מכאב ראש

כאב ראש ברקות – ממה נובע, מדוע קורה, דרכי טיפול, מה זה מסמן

באנשים מבוגרים קיימת מחלה בשם פולימיאלגיה ראומטיקה המתאפיינת בכאבי רקות. לרוב מתלווים אליה כאבי פרקים בעיקר בחגורת הכתפיים. זו לא הסיבה השכיחה לכאב ראש ברקות, בעיקר לא בצעירים. אצלם הסיבות השכיחות קשורות להפרעה בתפקוד השרירים (ראו התסמונת המיופציאלית), מתח הגורם לחישוק שיניים בשינה, ליקוי במבנה הלסת הגורם ללעיסה המאתגרת את שרירי הלעיסה וכמובן כאבים הנובעים מבעיות שיניים בעיקר בלסת העליונה.

הטיפול מכוון הן לשינוי הרגלים ולפעילות גופנית המכוונת לפתרון הבעיה ולהפחתת הכאב והן להפחתת הכאב באמצעות תרופות, זריקות, גרוי שרירי עמוק ועוד – הכל לפי מקור הכאבים כפי שנמצא בבדיקה הגופנית הקפדנית ובדיקות נוספות הנדרשות לצורך זה.

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.