הכאב כאיתות שדבר מה בגוף פועל באופן שאינו תקין

מרפאת כאב >מידע קליני כללי > הכאב כאיתות שדבר מה בגוף פועל באופן שאינו תקין
סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

מומחי האגודה הבינלאומית לחקר הכאב מגדירים את הכאב כתחושה נפשית בלתי נעימה כתוצאה מנזק ממשי או פוטנציאלי לרקמות. רופאים מבית "מזור לכאב", רשת מרפאות ארצית הראשונה בישראל לטיפול בכאב מכל הסוגים, מסבירים שהכאב מהווה מעין איתות לסובל ממנו שדבר מה בגוף פועל באופן שאינו תקין.

ישנם מגוון סוגים של כאבים כגון כאב חריף אשר נגרם ברגע הפגיעה וכאב כרוני הנמשך לאורך זמן בעקבות פגיעה קבועה שאיננה נרפאת באחת או יותר מרקמות הגוף.

בקטגוריה זו נמנים, בין היתר, כאבי הראש הכרוניים, כאבי המפרקים, וכן כאב ויסצרלי שמקורו באיברים הפנימיים, כאב סומטי המתבטא בכאבי שרירים וכיוצא בזה. מבית "מזור לכאב" מציינים שמעת לעת ניתן להבחין בפרסומים של מרפאת כאב כזו או אחרת המבטיחים טיפולי קסם להעלמת הכאב בשיטת ה"זבנג וגמרנו".

טיפולי קסם להעלמת הכאב בשיטת ה"זבנג וגמרנו"

מבית "מזור לכאב" מוסיפים שמרפאת כאב המתמקדת בהפגת הכאבים הגופניים בלבד, מטפלת, למעשה, בשיכוך הסימפטומטי של אותם הכאבים במקום לטפל במקור לכאב.

בנסיבות הללו תוצאת הטיפול עשויה להוביל להטבה זמנית קצרת טווח, היות והוא נסמך לרוב על תמונת האנמנזה הנוגעת רק לתסמינים הגופניים מבלי ללקט מידע "מתחת לפני השטח", הקשור גם למשמעות הבעיה הגופנית בראייתו של הפונה ואמונותיו, וכן במרכיבי הסבל והשלכותיו התפקודיות במסגרת המשפחתית והחברתית המתקיימת סביבו.

גישה טיפולית זו מכונה "הרפואה השלמה" והיא נשענת על ההבנה שהאדם מהווה חיבור מופלא והרמוני בין הנשמה והנפש לבין כל איברי הגוף ומערכותיו, זאת בנוסף לחיבור הקיים עם המשפחה והחברה הסובבת. רק לאחר הבנת כל ממדי הסבל ומרכיביו ניתן לבנות את האבחנה לכדי תמונה שלמה ולפיה לתכנן ולהתוות את הטיפול השלם.

המטרה: להבין את רמת הסבל המתלווה אל הכאבים

הטיפול במרפאת כאב לפי גישת הרפואה השלמה מכוונת את הרופאים המומחים ללקט תחילה פרטים רבים ככל שניתן אודות אורח חייו, בריאותו, עיסוקיו, עבודתו של הפונה, וטיב קשריו ויחסיו עם בני משפחתו וסובביו הקרובים.

בתום הרכבת פסיפס זה לכדי תמונה מלאה, ממשיכים המומחים בבירור ומתמקדים בליקוט כל המידע הנוגע להתפתחות הכאבים ודרכי ההתמודדות של הפונה עם הכאבים הללו במהלך יום שגרתי, זאת במטרה להבין הן את רמת הסבל המתלווה אל הכאבים, והן את מכלול הגורמים העשויים להחמיר או להקל ברמת הכאב והסבל.

מידע היקפי זה שאינו שם את המיקוד על אזור הגוף הכאוב בלבד, אלא גם על מכלול מאפייני אישיותו ודפוסי התנהגותו, ציפיותיו ואמונותיו של האדם הסובל, מהווה את הבסיס שעליו נבנית התכנית הטיפולית השלמה.