רוצים לדעת מה עושים במקרה של כאבי גב תחתון?

מרפאת כאב >כאבי גב תחתון הגישה הטיפולית > רוצים לדעת מה עושים במקרה של כאבי גב תחתון?
סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

כשהגוף מאוזן בריאותנו איתנה והגוף יודע לטפל בעצמו ברוב המקרים. כל כאב או בעיה בגוף נגרמים בשל חוסר איזון כולל כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון הם אחת התלונות הנפוצות ביותר בעולם והם מקיפים מגוון רחב ביותר של בעיות שעשויות לגרום לכאבים אלה. מקורן של רוב הבעיות הוא בחוסר איזון ברמת השלד אך הגורמים לחוסר האיזון עשויים להשתנות מאדם לאדם.

המטפלים המומחים של מרפאת מזור לכאב, מרפאת כאב ייחודית הפועלת על עקרונות הרפואה ההוליסטית ומשתמשת ברפואה הטבעית בעדיפות ראשונה, מסבירים על הכאבים, הסיבות והפתרון.

חוסר איזון גורם לכאב

כשהגוף מאוזן בריאותנו איתנה והגוף יודע לטפל בעצמו ברוב המקרים. כל כאב או בעיה בגוף נגרמים בשל חוסר איזון כולל כאבי גב תחתון, כמובן. חוסר האיזון יכול לנבוע ממקורות שונים, להתבטא באיברים שונים ולגרום לבעיות שונות אך תמיד מדובר בחוסר איזון כזה או אחר.

במקרה של כאבים בגב התחתון חוסר האיזון יכול לנבוע מיציבה לא נכונה, בעיות אורתופדיות, וכו', שנובעים בעצמם מסיבות שונות, פיזיולוגיות, נפשיות או פסיכולוגיות. לדוגמא: בן אדם שסובל מדיכאון סמוי עלול להיות שפוף, מורלית ופיזית, מה שעשוי לגרום לשינוי במבנה השלד בגב העליון שיגרור משיכה של הגב התחתון וכאבים.

לעומת זאת ישנן בעיות מולדות שעשויות לגרום לכאב כמו פלטפוס, סקוליוזיס ועוד, ובעיות שנגרמו בשל מכה כזו או אחרת.

הפחתת הכאב ופתרון הבעיה 

הרפואה המודרנית משתמשת פעמים רבות מדי, לטעמנו בפתרון התרופתי הקל המעניק הקלה זמנית או אשליה של פתרון, כשלמעשה הבעיה נותרת על כנה. הפתרונות שאנו מעדיפים להשתמש בהם, ומניסיוננו הרב מסייעים בפתרון הבעיות בצורה יסודית ביותר, הם שימוש שיטות הידרותרפיה שונות, פיזיותרפיה, התעמלות ייעודית כמו פלדנקרייז ופילאטיס, וכן שימוש בפולסים אלקטרו מגנטיים ועוד. 

פתרון הבעיה 

כדי לפתור בעיות כמו כאבי גב תחתון יש לעשות מספר פעולות ובראשן החזרת פעילות השרירים התקינה והסימטרית. הדרכים לכך רבות ומגוונות בהתאם לצרכים האינדיבידואלים של כל מטופל ומטופל, ועשויים לכלול שימוש במשככי כאבים לתקופה קצרה אך עיקר הדגש יהיה תמיד על שיקום המערכת עד כמה שאפשר, ושימוש בפעילות גופנית תומכת כמו שחיה או התעמלות ייעודית כדי לחזק את הגוף ולשמור על התוצאות לאורך זמן וכן ליווי בתהליך ירידה במשקל במידת הצורך, הפניה לקבלת מדרסים ועוד. 

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.