סיבות לכאבי גב ופתרון

מרפאת כאב >כאבי גב תחתון הגישה הטיפולית > כיצד אפשר למנוע כאבי גב
סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

אחד הכאבים הנפוצים ביותר אצל מירב האנשים הם כאבי גב. מדובר בכאבים שפוקדים לא מעט אנשים על בסיס יומיומי אך גם באחד הדברים אותם הכי קל למנוע עם עבודה נכונה וביצוע נכון של פעולות בסיסיות אותם עושים מדי יום.

הרמה נכונה של משא

אחד הדברים שאנשים לא שמים לב אליהם הם הרמות של משאות שונים במהלך יום העבודה והן במהלך זמן המנוחה של הגוף לאחר מכן בבית. אלו הם יכולים להיות קרטונים של ציוד משרדי שהגיעו למשרד וביקשו מכם לעזור להרים אותם, אולי דווקא מקרר קטן אותם אחד החברים לחלל המשותף החליט להביא או אולי שולחן כתיבה שהחלטתם לרכוש לבית וכעת אתם סוחבים אותו מן הרכב ועד לקומה העליונה, היכן שאתם גרים. את כל הדברים הללו אפשר למנוע בקלות בעזרת הרמה נכונה. עד עתה סביר להניח שהתכופפתם עם הגב מקופל והרמתם את המשאות הללו עד למקום היעד שלכם אך מעתה לא עוד. כל מה שיש לעשות הוא לכופף את הברכיים ולהשאיר את הגב ישר ואז להרים את המשא הרלוונטי וליישר את הברכיים, כשהגב נשאר במצב ישר כל הזמן. מצב שכזה מונע אפשרות לפגיעה בגב וכמובן מפחית את הסיכוי לכאבים בהווה או בעתיד.

פעילות גופנית נכונה

עוד דבר אותו חשוב לזכור על מנת לשמור על הגב קשור לפעילות הספורטיבית אותה אנחנו עושים. פעמים רבות אנו מתחילים בפעילות גופנית בעלת מאמץ רב עוד בטרם התחלנו מהשלב הבסיסי שלה, מה שפוגם בחלקים נרחבים בגופנו ובניהם כמובן שגם בגב שנאלץ לספוג זעזועים רבים, למשל בזמן ריצה, בשל העובדה שהוא עדיין לא רגיל לעוצמת הפעילות. גם נעליים לא נכונות אותן נועלים על כפות הרגליים עשויות להוביל לכאבים של גב תחתון ועליון כבר בטווח הקצר, שכן נעליים שאינן מתאימות לפעילות ספורטיבית עשויות לגרום לזעזועים בכל עמוד השדרה ולגרום לנזק בלתי הפיך בגב.

הפתרון האידיאלי לכאבי גב- מדרסים מותאמים אישית

ואם כבר מדברים על נעליים מתאימות, כשכמובן בטרם מתחילים בפעילות ספורטיבית חשוב מאוד לנעול נעלי ספורט ולא לבצע אותה עם נעלי הליכה, ישנו דבר נוסף שיכול מאוד לתרום לייצובו של הגוף ולמניעת כאבי הגב, מדרסים. המדרס הוא מעין אביזר מיוחד אותו מכניסים אל הנעליים בהם אתם משתמשים ותפקידו הוא לעזור ולהפחית את העומס של משקל הגוף על כפות הרגליים בעזרת תכונות שונות בהן הוא מתאפיין דוגמת שינוי היציבה ובלימת זעזועים. את המדרסים ניתן לרכוש בכל חנות נעליים ובכל חנות למוצרי ספורט אותה תמצאו, אך גם דרך קופות החולים ובחנויות מיוחדות לאביזרים אורתופדיים, שם אף תוכלו לרכוש מדרס בהתאמה אישית שיתאים במדויק לכף הרגל שלכם, מה שיסייע לכם באופן טוב יותר בשמירה על היציבות, על הבריאות ועל מצבו של הגב.

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.