מה הדבר הראשון אותו יש לעשות כשמרגישים כאבי גב

מרפאת כאב >כאבי גב תחתון הגישה הטיפולית > ציוד רפואי למניעת כאבי גב
סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

בתחילת כאב הגב, מומלץ ליטול תרופה נוגדת כאבים כגון אקמול, מוסקול או אופטלגין (אפשר גם שילוב בינהם) ולהמשיך בפעילות רגילה עד כמה שניתן. עדיף פחות מאשר הפסקה מוחלטת. בכאבי גב יש דגש טיפולי על הליכה או שחיה. הליכה במים רדודים (עד גובה המתניים) היא המומלצת ביותר. אם נכנסים למיטה עם התחלת הכאב, יש סיכון להתגברות הכאב בהמשך.

אם למרות זאת, הכאב לא מוקל אלא מתגבר, יש צורך לפנות לרופא המשפחה או למרפאת כאב. במסגרות אלו נבדקות האפשרויות השונות הגורמות לכאבי הגב והסיבות להחמרתם, בתוספת לבדיקה גופנית קפדנית ולפי הממצאים נקבע הטיפול הדרוש.

הציוד הארגונומי בו ניתן להשתמש בכאבי גב

הציוד הפשוט יותר והבסיסי הוא הארגונומי. בעבודה משרדית, אתם לבטח יודעים שאחד מהדברים החשובים ביותר הוא לשבת על כסא מתאים. כיסא ארגונומי בו תוכלו להזיז את הידיות והמשענת ולשנות את גובה הכיסא. גובה השלחן עליו מונחות הידיים וגובה המסך ומרחקו מהעיניים, גם הם חשובים לתנוחת הגב. אפשרות נוספת היא של כרית זווית, כרית אותה מניחים על

הכיסא עליו אתם יושבים, שתפקידה לסייע באופן נכון יותר בחלוקה של המשקל ובהפחתת העומס על הגוף והעברתו אל הרגליים.

הציוד הרפואי המומלץ במקרה של כאבי גב

אחד מהטיפולים פורצי הדרך בטיפול בכאב בכלל ובעיקר בטיפול בכאבי גב, הינו הטיפול בפולסים אלקטרומגנטיים. במסגרת טיפול זה מושרה שדה אלקטרומגנטי מתפרץ בתדירות, אורכי גל ובעוצמה המתאימים לכל איבר בגוף ולכל חולי. ידוע שלכל רקמה ותא בגוף יש שדה מגנטי משלו המאפשר פעולה פיזיולוגית תקינה המבוססת על שחלוף יונים בין חלקי התא השונים ובין

תאים, כמו תאי עצב ותאי שריר. מצבי מחלה או פגיעה אחרת משבשים את השדה הפיזיולוגי התקין. הטיפול בפולסים האלקטרומגנטיים "עושה סדר" מחודש ומאפשר לתהליך ההבראה הטבעי לפעול מהר יותר ובתוצאות משופרות. לרוב הטיפול ניתן בסדרה של 20-40 דקות פעם – פעמיים בשבוע, לאורך 12-20 טיפולים.

הטיפול מותאם ע"י המומחה לכל אדם לפי טיב הבעיה, האזור בגוף וגורמים חשובים נוספים.

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.