כאבים בכף היד – הטיפול ברשת מזור לכאב

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

אנו רגישים ביותר לפגיעה בכף היד מכיוון שכאבי כף היד יכולים לגרום להגבלה ניכרת ואף להשבתת פעילות בעיקר אם מדובר בכאבים בכף יד דומיננטית.

ברשת מזור לכאב, מושם דגש רב לאבחון מהיר ולטיפול יעיל בכאבי כף היד, מתוך הבנת הצורך בחזרה מהירה לתפקוד בכל גיל ומקצוע.

אחת הסיבות השכיחות לכאבים בכף היד היא התסמונת המיופציאלית. שרירים, גידים, רצועות ורקמת חיבור המקיפים את העצמות והפרקים המרובים של כף היד, יכולים להפגע בתסמונת זו ולגרום לכאב בכף היד.

מעניין לגלות שגם רקמות רכות ושרירים מרוחקים יותר, למשל מאזור הצוואר, גם הם יכולים לגרום לכאב מטריד בכף היד – כאב הנקרא "כאב מוקרן".

מתוך הכרות של המקורות השונים לכאבי כף היד, מתרכז המומחה בהבנת אורח החיים, התפקוד, הפעילות הגופנית והסטוריה של כאבים והגבלות, כנקודת פתיחה למציאת האבחנה המתאימה. לאחר מכן מבוצעת בדיקה גופנית קפדנית החל מכף היד וכלה באזורים מרוחקים יותר שעלולים להשפיע על הופעה או התמשכות כאבים בכף היד.

כאבים בכפות ידיים
מקומות של כאבים ביד

במידה ונמצא שמדובר בתסמונת מיופציאלית הגורמת כאבי כף יד, ניתן באמצעים פשוטים של גרוי שרירים ורקמות רכות, להביא להפוגה מהירה של הכאב וחזרה לתפקוד מלא.

יחד עם זאת הפתרון המיידי של הכאב אינה המשימה העיקרית של המומחה. המשימה העיקרית היא לתחזק את היד על מרכיביה באופן שלא תווצר מחדש התסמונת המיופציאלית. התחזוק כולל שימוש ארגונומי נכון ביד, ביצוע תרגילי שחרור ומתיחה של השרירים הנדונים, הפחתת גורמי מתח המביאים באופן לא מודע להתכווצות שרירים ולשמוש לא נכון בהם.

מניעה של הגורמים המביאים להופעת התסמונת היא המטרה החשובה של הטיפול ודורשת מעקב לאורך זמן כדי להבטיח שהבעיה לא תתחדש או אף תחמיר.

Picture of דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.

מאמרים נוספים בתחום

הטיפול בכאבי אצבעות ע"י מומחי רשת מזור לכאב

הטיפול בכאבי אצבעות ע"י מומחי רשת מזור לכאב

האצבעות הינן איבר חשוב ביותר. חשיבותן נובעת הן מיכולת ההפעלה המוטורית העדינה החשובה בסוגי עבודה ואמנות רבים והן מיכולת התחושה
כאבים ביד

כאבים ביד

נפרט להלן את האבחון והטיפול בכל חלק של היד, כפי שבמסגרת של מרפאת כאב שברשת מזור לכאב, מתייחסים אליהם המומחים שברשת.באם אתם