הגישה שלנו

סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

מזור לכאב – הגישה הטיפולית המייחדת את רשת מרפאות הכאב שלנו

אם אתם אנשים הסובלים מכאב ממושך או קשה (כל סוג של כאב וסבל!) ולא קבלתם מענה מספק במרפאת הקופה ו/או במרפאות יועצים (אורטופדיה, נוירולוגיה, נוירוכירורגיה, ראומטולוגיה, וכד') תמצאו אצלנו את הפתרון במרפאות כאב השייכות לרשת "מזור לכאב" שהוקמה בדיוק כדי לתת מענה מקצועי זמין ויעיל  לסבלכם וכאבכם.

רשת "מזור לכאב" הוקמה ביוזמת קבוצת רופאים מומחים העוסקים שנים רבות במכלול הגורמים הרבים לסבל וכאב. עשרות המומחים עברו הכשרות שונות בתחום האבחון והטיפול בכאב במיטב המוסדות הקדמיים המוכרים בארץ.

רופאים מומחים אלו החליטו להפעיל מרפאות כאב פרטיות בפיזור ארצי, אשר יאפשרו לכל אדם הסובל מכאב כלשהו להגיע למרפאת כאב סמוכה, להיבדק בקפדנות ע"י מומחה, להציג את המסמכים הקשורים לבירור סיבת הכאבים ולקבל טיפול מיידי וגם המשכי בכאב.

הגישה הכוללנית של המומחים העובדים בגישת "הרפואה השלמה" – גוף, נפש ומשפחה, מקורה בספר "האדם שברופא, הרופא שבאדם" מאת דר' אלון מרגלית ויששכר עשת (ראה תמונה למטה) מאפשרת לטפל בכל סוג של סבל וכאב, גם כאשר קיימת מחלה ברקע כגון סכרת, מחלת עור, פריצת דיסק, אוסטאופורוזיס, פיברומיאלגיה, מיגרנה, סרטן וכד'. במקרים אלו הטיפול מופנה לא רק להקלה מהכאבים אלא גם לטפל בגורם הראשוני או במחלה המביאים לכאב ולמנוע את הסבל והכאב עד כמה שניתן.

באופן זה ניתן להימנע מהתנגשות של תרופות וטיפולים המונעים הצלחת הטיפול או גורמים תופעות לוואי וסבל נוסף. (למשל להתאים טיפול בכאב נוירופתי של חולה סכרת לטיפולים שהוא מקבל לסוכרת ולתפקוד הכלייתי שלו).

הניסיון הרב שצברנו לימד אותנו שבמרפאת הכאב לא ניתן להתייחס לכאב בגישה מכניסטית – "לתקן/להחליף/לנתח את מה שכואב" ושחייבים ראשית לראות את התמונה הרחבה ואת כל הנושאים המשפיעים לטוב ולרע על הכאב. זו הסיבה שטיפול כמו הזרקה לעמוד השדרה או אפילו ניתוח דיסק שפרץ לעיתים מביאים רק להקלה זמנית והכאב חוזר ולעיתים לצערנו גם עם תופעות חדשות שלא היו קיימות קודם.

לכן גישת הטיפול נשענת על 2 יסודות עיקריים:

1. העצמת המטופל – ללמד את הסובל לעשות דברים שיקלו עליו את הכאב ויאפשרו לו תפקוד מירבי.

2. גישה יותר שמרנית ופחות חודרנית – למצוא מזור בשיטות שיש בהן פחות סיכון ויותר סיכוי להטבה ארוכת טווח.

לווי מתמשך לאחר הטיפול הראשוני כדי להבטיח שהכאב לא ישוב ושיתבצע שיקום מלא תוך שיפור איכות חיים.

הטיפול בכאב במסגרת "מזור לכאב" כולל אם כן את הנושאים הבאים:

  • אבחון קפדני ואיתור הגורמים לכאב ולסבל
  • מניעת הופעת הכאבים והסבל ככל שניתן, בין היתר ע"י שינוי אורחות חיים והתאמת פעילות גופנית.
  • טיפול מיידי בכאב ובסבל הקיימים במיטב הכלים הרפואיים העדכניים והמודרניים
  • מעקב וטיפול המשכי כדי לוודא שהכאב לא ישוב או לפחות יפחת בעוצמתו ובתדירות הופעתו
  • לעזור לסובל לחזור לתפקוד מירבי בהקדם האפשרי ועל פי העדפותיו ועדיפויות משפחתו
  • מתן מכתבים הנדרשים לרופא המטפל או למוסדות אחרים, על פי בקשת המטופל ומשפחתו.

מה סוד הצלחתנו ?

בשנים האחרונות קנתה לעצמה רשת מזור לכאב מוניטין של רשת מרפאות כאב המובילה באיכות הטיפול.

הרופאים המומחים העובדים במסגרת מרפאת כאב מזור לכאבכולם בעלי ידע נרחב ברפואה הכולל את כל מקצועות הרפואה החל מבעיות פנימיות, אנדוקריניות, ראומטולוגיות, אורטופדיות, קרדיולוגיות, גסטרואנטרולוגיות ועד בעיות דרמטולוגיות, פסיכיאטריות וגניקולוגיות.

ידע נרחב זה מאפשר להבין את מקורות הכאב והסבל השונים ולהציע פתרון שמשתלב עם בעיות רפואיות אחרות בטיפול סינרגיסטי שאינו מתנגש ופעמים רבות גם מוסיף לטיפול בבעיה אחרת.

לדוגמא, אנשים שיש להם סכרת, הם בעלי סיכון גבוה יותר לסבול מכאבים הקשורים לסכרת או לסיבות אחרות, עקב הפגיעה בכלי הדם הקטנים האופינית לסכרת. הפגיעה, הגורמת לחוסר אספקת חמצן סדירה לאזור או לאיבר הזקוק לחמצן זה, מביאה להגברת או להתמשכות הכאב.

הכאב עצמו גורם לעליית רמת הסוכר וליציאה מאיזון וכך ישנה בעיה שמחמירה את עצמה. הטיפול בכאב באופן מתאים יכול בו זמנית גם לאזן את הסכרת ללא תוספת תרופות רבות מדיי לסכרת.

נוסף לידע הנרחב ברפואה, מצויידים המומחים גם בידע ונסיון בשימוש בכלים מהתחום ההתנהגותי בטיפול (על פי גישת הרפואה השלמה). אמצעים אלו מאפשרים לטפל לא רק בכאב הגופני אלא גם בסבל הנפשי המתלווה אליו ולאפשר לתהליך שיקומי לקנות את מקומו בדרך לשיפור איכות חיים וחזרה לרמת תפקוד גבוהה.

כאשר מוסיפים לגופי הידע הנרחבים הללו גם ידע ומיומנות בכלים מתחום רפואת הכאב, מגיעים להישגים טיפוליים יוצאי דופן.

למשל, על פי הסטטיסטיקה שלנו, כ – 80% מהסובלים מכאב שהגיעו לטיפול ברשת מזור לכאב, לא נזקקו ליותר מפגישה טיפולית אחת, כדי לפתור את רב הכאב והסבל איתם באו! אין לתוצאות מפתיעות אלו אח ורע בעולם רפואת הכאב!

הרופאים המומחים העובדים במסגרת רשת מזור לכאב, כבר התרגלו לקריאות ההתפעלות של המטופלים בסגנון: "את/ה ממש קוסם/ת!" ולהפניות המגיעות ממטופלים מרוצים שהמליצו לאחרים. לקריאת תגובות מטופלים לחץ כאן

יתר על כן, לא מדובר בהקלה רגעית או זמנית של הכאב, אלא שיפור לאורך זמן רב.

שיפור זה מקורו בהקניית הרגלים חדשים לתפקוד גופני ונפשי הפונה לשינוי מהותי בעצם הסיבות הבסיסיות שהביאו לכאב ולסבל לכוון המונע התהוות כאב מחודש וסבל מדכא. כחלק מהטיפול, ממשיך המומחה לשמור על קשר עם המטופל/ת ולהבטיח שאכן הצלחת הטיפול תתמשך לאורך תקופה ארוכה.

כך שמסלול ההצלחה מתחיל בזמינות גבוהה של המומחים, בנגישותם, ביחסם המבין והאמפטי, בהבנתם הרפואית הרבה, ממשיך לאבחנה הכוללנית ולטיפול המדויק והיעיל וכלה בלווי צמוד לאורך זמן לשם מניעת השנות הכאב והסבל.

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.

ספר האדם שברופא, הרופא שבאדם