מרפאת כאב ראש – הטיפול הלא תרופתי בכאבי ראש

מרפאת כאב >מיגרנות הגישה הטיפולית > הטיפול הלא תרופתי בכאב ראש
סובלים? אנחנו כאן כדי לעזור!
  • החזר ללקוחות לאומית וביטוחים פרטיים!

רבות התרופות הניתנות לכאבי ראש. תרופות רבות ניטלות באופן חופשי היות והן לא דורשות מרשם רופא – כמו אקמול, אופתלגין, אדקס, נורופן ועוד. תרופות אלו יכולות להיות יעילות ובטוחות בטיפול חד פעמי של כאב ראש חדש או החמרה של כאב ישן.

יחד עם זאת, לא מומלץ ליטול אותן קבוע עקב סכנה לפגיעה במערכות הגוף – הפרעה לתפקוד הכבד או הכליה. הפרעה כזו עלולה להיות סמויה ולהתגלות רק בבדיקות מעבדה במקרה הטוב, או לחליפין במקרה הרע כאשר כבר מופיעים סימנים קליניים לפגיעה.

במסגרת מרפאת כאב שברשת "מזור לכאב" אנו יודעים לטפל בכאב ראש גם ללא תרופות, בהצלחה רבה ועל כך יעידו המטופלים שעולמם לפתע "נפתח והשתחרר"! (ראה סיפורי הצלחה)

הטיפול הלא תרופתי בכאבי ראש

במסגרת מרפאות הכאב של "מזור לכאב" נעזר במספר אפשרויות לא תרופתיות לשם טיפול יעיל בכאבי הראש. הטיפול הלא תרופתי, בדומה לתרופתי, מתבסס תמיד על הרקע הרפואי- בריאותי המאפיין את המטופל ועל סמך מידע זה מוצע הטיפול.

הטיפולים העיקריים שאינם תרופתיים כוללים למשל היפנוזה רפואית, שינוי אורחות חיים, , CBT (טיפול התנהגותי קוגניטיבי), שינויים ארגונומיים, תרגילים מיוחדים ופעילות גופנית מותאמת, מודעות עצמית וטיפול בהרפיה וביצירה וכן גרוי שרירי עמוק.

הגרוי התוך שרירי העמוק המקל על כאבי ראש, קשור לרוב בשרירים ה"תפוסים" באזורי הראש, הצוואר, הכתפיים והגב העליון. גרוי זה בנקודה האנטומית המדויקת מביאה לשחרור מיידי של השריר המכווץ ולהעלמות מלאה או חלקית של כאבי הראש.

דוגמא לשריר צוארי-גבי העלול לגרום לכאב מוקרן לכוון הראש:

 לגרוי התוך שרירי העמוק אין כמעט תופעות לוואי למעט לעיתים כאב באזור השריר שעבר גרוי ביום-יומיים שלמחרת.

היתרון הברור הוא בטיפול היעיל בכאב הראש ללא סכנת תופעות לוואי של תרופות

.הגרוי התוך שרירי הוא פתרון מיידי יעיל לכאב ראש, אך תמיד נבדוק מה הגורם הבסיסי שהביא להופעת כאב הראש וננסה לטפל בו באופן שימנע הופעה חוזרת של כאבי הראש.

באופן זה לא רק שטפלנו בכאב הראש, אלא גם שיפרנו איכות חיים כדי למנוע כאבי ראש ומחלות אחרות.

דוקטור אלון מרגלית

דוקטור אלון מרגלית

נכתב על ידי דוקטור אלון מרגלית - PHD MD - מנהל מרפאה רב תחומית ומחבר חוות דעת לבית המשפט בנושאי רפואה.
מומחה ברפואת המשפחה, מטפל משפחתי מוסמך, עם הסמכה בהיפנוזה רפואית ותואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית.
כתב יחד עם חברו הפסיכולוג יששכר עשת את הספר: "הרופא שבאדם, האדם שברופא" –ספר לימוד לאנשי מקצועות הרפואה והסיעוד המשלב שיטות אבחון וטיפול התנהגותיות יחד עם רפואיות.